Inovace, které tají lidem dech i které pobaví – jaké to jsou?

Žijeme v rychlé době. Často si říkáme, že je už naprosto všechno vynalezeno a my se tak už nikdy nebudeme moct proslavit se svým vlastním nápadem, kterému jsme opravdu tolik věřili. Ale na druhou stranu se dá všechno udělat ještě trochu jinak a hlavně lépe, proto nezoufejte, i když se váš nápad možná už někdy někde ukázal.

V dnešním světě ale opravdu existuje hromada věcí, nad kterými doslova stojí rozum. Přece jenom si u některých inovací říkáte, jak vůbec něco takového mohl někdo vyrobit. U mnohých inovací se zasmějete a řeknete si, že už byla vyrobena opravdu každá banalita a absurdnost. Nad každými takovými věcmi byste se ale měli trochu pousmát a vzdát alespoň drobný obdiv. Pokud pravidelně navštěvujete nejrůznější akce, kde se předvádí právě takové vynálezy, pak vždy vzdejte holt jejich vynálezcům, pokud byste něco takového nevymysleli samozřejmě sami. Některé banality byste ovšem možná i vymyslet mohli. Mrkněte na následující inovace, které pobavili letos mnoho návštěvníků letošního Inovačního veletrhu.

Drink namíchal robot

Pokud jste navštívili letošní ročník této akce, pak jste byli rozhodně potěšeni občerstvením. Unikátní drinky namixoval robot, konkrétně Robotický bar, který vynalezli studenti ČVUT. Mimo jiné návštěvníci nemuseli být jenom na této akci, ale díky ní a konkrétně i virtuální realitě se mohli ponořit do korálového moře a sledovat tak unikátnost tohoto prostředí, které by jindy v životě mnozí nikdy neviděli.

Co však mimo zajímavých inovací, které doslova vyrazily dech, bylo pro návštěvníky skvělé, že se mohli setkat a pobavit s veškerými investory těchto inovativních startupů. Někteří to opravdu uvítali, protože mohli svůj dobrý nápad zrovna trochu zviditelnit a získat tak vysněné investory. Mnozí se však chtěli dozvědět jenom něco o domácnostech v mobilu, dále také více o grantech a fondech a jak to vlastně vše postupuje, když někdo někoho podporuje v rámci takových inovací.