Klecové chovy ovlivnily online supermarkety. Jak?

Určitě jste zaznamenali nedávnou kauzu týkající se klecového chovu. Lidé se najednou rozhodli nekupovat vajíčka z klecových chovů, ale raději se zaměřili na chov svých vlastních slepic. Klesající tržby odůvodněné právě nezájmem o vajíčka z klecových chovů trápí nejen běžné movité supermarkety a hypermarkety, ale i online obchody zaměřující se na prodej potravin. Například supermarket Rohlik.cz nebo Kosik.cz se díky aktuální kauze se slepicemi rozhodl omezit nabídku vajec z klecových chovů.

Stále častěji se setkáváme s tématem živočišných potravin, stále více se zajímáme o to, odkud vlastně živočišné potraviny pochází. Někteří lidé dbají na to, odkud maso pochází, jiní si teprve začínají zvykat na to, že musí kontrolovat etiketu na každém živočišném produktu. Hlavně díky nedávné kauze se slepicemi se začali lidé dívat na to, jestli maso pochází z ověřených chovů, kde se co nejméně trápí zvířata.

Jak jsme zmínili, lidé se původem živočišných produktů nijak nezajímali, dokud nebyla vyslána do éteru reportáž České televize, která poukazuje na otřesné podmínky klecových velkochovů. Reportáž zachycovala slepice při produkci vajec. V reportáži jsme mohli zhlédnout opravdu otřesné záběry, které otřásly nejedním z nás. Nemůžeme se tedy divit tomu, že lidé se najednou rozhodli kontrolovat původ živočišných produktů.

Online supermarkety omezí odebírání z velkochovů

Na základě zmíněné kauzy a aktuální situace na trhu se rozhodly online supermarkety k razantnímu kroku, díky němuž nedojde ke snížení zisků, jako je tomu v jiných supermarketech a hypermarketech. Zatímco běžné kamenné prodejny nechtějí přestat odebírat vejce z velkochovů a raději budou riskovat ztráty, online supermarkety se rozhodly omezit odběr z chovů v klecích. Některé online supermarkety dokonce nebudou odebírat z velkochovů produkty žádné, a to po dobu následujících několika let.

Co bude místo vajec?

Samozřejmě se musí sortiment něčím doplnit. Místo nich přijdou do nabídky taková vejce, která pochází z nosnic v halách a z volných chovů.