Do čeho investovat

Nechcete nechávat ležet své peníze ladem na účtu, ale naopak je zhodnotit a víceméně bez práce zvětšovat hodnotu svého majetku? S tím dokážou velmi dobře pomoci promyšlené investice. V článku najdete několik tipů na oblasti, do kterých investovat. Zároveň je potřeba hned ze začátku upozornit na míru rizika u každé z investic, což je dobré vyvažovat rozdělením portfolia mezi více oblastí, které se v případě problémů dokážou vyvážit.  

Zlato a drahé kovy 

Ukládání prostředků do zlata a drahých kovů představuje konzervativní formu investice. Riziko je poměrně nízké a zároveň je zde velmi dobrý předpoklad uchovávání hodnoty a mírně stoupavá tendence. Při nákupu zlata je potřeba vybírat od ověřených prodejců a nakupovat pouze s platnými certifikáty. V opačném případě si můžete zkomplikovat budoucí prodej.  

Nemovitosti 

Každý, kdo v posledních letech nepatrně sledoval trh s nemovitosti, si nemohl nevšimnout fascinujícího nárůstu cen. Poptávka výrazně převyšuje nabídku, což je zároveň ideální pozicí pro investování. Aktuálně se tak může vyplatit klidně i pořízení bytu na hypotéku a následné pronajímání, kdy stále můžete být v plusu. Při výběru nejvíce perspektivní nemovitosti zvažte hlavně lokalitu i stav konkrétního bytu či domu, aby se potřebná rekonstrukce neplánovaně neprodražila.  

P2P půjčky 

U P2P půjček své peníze půjčíte jiným lidem, kteří aktuálně potřebují finanční výpomoc. A jako u každé půjčky, i tady fungují úroky. Jejich výše záleží na bonitě a předpokladech pro řádné splácení u daného člověka. Liší se také doba splatnosti. Do jakých půjček investujete, vybíráte na specializovaných portálech. Zde je rovnou přehledně vyobrazeno, jak jde splácení a kolik jste již případně získali peněz. Je dobré rovnoměrně rozložit finanční prostředky mezi více půjček s různými mírami rizika, takže se dostanete na zajímavé procentuální zhodnocení, ale zároveň příliš nezvýšíte riziko.