Elektrické koloběžky Lime mizí z ulic Prahy. Proč?

Co na Praze milujete a co na našem hlavním městě nesnášíte? To je otázka do loterie. Mnozí jistě vypíchnou památky jako to, co milují. To, co nenávidí, budou pravděpodobně koloběžky, na kterých se lidé prohání o sto šest. V Praze se nyní rozběhl opravdu trend zvaný koloběžky. Bohužel jen málokdo si uvědomuje, jak i tento vynález v rukou dospělých může ohrožovat chodce. Kvůli nebezpečí, které konkrétně elektrické koloběžky Lime představují, dočasně zmizí z ulic Prahy 2.

Městská hromadná doprava zkrátka nebaví každého, proto lidé hledají možnosti, jak se do práce nebo do školy dopravovat jinak. Inovace v podobě Rekol je opravdu fantastická, ovšem i dopravování se do práce na kole za chvilku omrzí. Nyní se zavedly elektrické koloběžky, které jsou opět zábavnější alternativou městské hromadné dopravy, kterou si zamiluje nejen dítě, ale také nejeden dospělý.

Už jste slyšeli o miliardovém startupu Lime? Jedná se o elektrické koloběžky, které dorazily do Prahy teprve na konci září, ovšem už nyní musí být zakázány konkrétně v Praze 2.

Jaký je princip koloběžek?

Stejně jako je tomu u Rekola, i za půjčení koloběžky se platí. Abyste se mohli registrovat, stačí si jednu koloběžku najít a za 25 korun zahájíte jízdu. Každý kilometr jsou dvě koruny, můžete vyrazit takřka kamkoli, kde koloběžku můžete vrátit.

Koloběžky vzbudily velký ohlas. Jedná se opět o něco jiného, než jsou kola fungující na podobném systému. Navíc se jedná o mnohem zábavnější způsob dopravy, než jakým je městská hromadná doprava.

Praha však bojuje proti alternativním způsobům dopravy

Nemělo to dlouhého trvání a Praha, konkrétně Praha 2, se rozhodla inovativní koloběžky stáhnout z chodníků a cest. Podle všeho jsou nebezpečím pro chodce, ovšem je to jen další způsob, jak bojovat proti alternativním způsobům dopravy.