Vytváření mobilní aplikace krok za krokem

Máte v hlavě skvělý nápad na vytvoření mobilní aplikace a už se nemůžete dočkat, až se pustíte do výroby? Nebude to tak jednoduché. Cesta od nápadu k hotové aplikaci je dlouhá a klikatá.

Prvním krokem, který při vývoji aplikace musíte udělat, je ujistit se, že váš nápad stojí za vynaložené úsilí a finance. Odpovězte si na otázky, proč chcete aplikaci vytvořit, kdo bude vaše cílová skupina, jaké budou hlavní funkce aplikace a jaké nástroje používá vaše konkurence.

Pak přijde čas na průzkum trhu. Ten vám ukáže, po čem je v současnosti největší poptávka a umožní vám přizpůsobit svůj nápad aktuální situaci. Oslovujte veřejnost, zjišťujte informace a zanalyzujte postup konkurenčních společností.

Představte svůj nápad vývojářům

Do vývoje se nejspíš nebudete pouštět sami, a tak musíte najít spolehlivou vývojářskou firmu, která má s aplikacemi zkušenosti. Zkonzultujte s ní váš plán a představte jí cíle, kterých chcete dosáhnout. Pak můžete začít jednat o technických záležitostech – o platformách, na kterých aplikace poběží, rozložení jednotlivých funkcí a celkovém designu výsledné aplikace.

V průběhu vývoje budete s největší pravděpodobností aplikaci testovat, abyste odhalili případné chyby a mohli je napravit včas. Do testování můžete zapojit i víc subjektů, které vám dají objektivní zpětnou vazbu a najdou případné nedostatky nebo prostor ke zlepšení. Veďte si o testování podrobnou dokumentaci.

Nejdřív spusťte beta verzi

Ještě, než do světa vypustíte hotovou aplikaci, spusťte beta verzi neboli aplikaci s předběžným přístupem. Tím necháte funkčnost vyzkoušet první uživatele, kteří vám poskytnou velmi důležité recenze a zhodnotí všechna pro a proti, avšak stále budete mít čas a prostor na nápravu. Pokud bude aplikace dobrá, tito testeři ji mohou dokonce začít po oficiálním vydání doporučovat ostatním. Až pak můžete aplikaci umístit na Google Pay nebo Apple Pay a začít ji propagovat.