Když prodáváte své ojeté auto, jak postupovat? 

Výkup auta je sice možností, jak se zbavit ojetiny, která už delší dobu dřímá v garáži, ale v žádném případě nemluvíme o jediném způsobu, jak vůz můžete udat. Pokud vás netlačí ani čas, ani finanční situace, můžete zkusit prodat auto tradiční cestou, konkrétně cestou internetovou. Co konkrétně se vyplatí zjistit předtím, než automobil nafotíte a vystavíte ho s nějakou kupní cenou? 

Zmapujte si trh a udělejte si obrázek 

Doby, kdy jste posledně prodávali své auto, jsou už dávno pryč a od té doby se všechno rapidně změnilo. Změnily se nákupní návyky, také ceny, za které se ojetiny prodávají, také se změnily portály, na kterých je možné automobil prodat. V případě, že jste se rozhodli nabídnout svůj dlouho používaný vůz, zmapování trhu je rozhodně možností, jak neprohloupit, ale na druhou stranu jak na prodej vozu nečekat dlouhé roky.  

Je to přece důležité u každého prodeje čehokoliv – znát hodnotu prodávaného zboží. V tomto případě se bude odvíjet hlavně od stáří vozu, od skutečného stavu vozidla i kilometrového nájezdu. Samozřejmě jistou roli bude hrát i značka či modelová řada. 

Auto vypucujte už před focením 

Není tajemstvím, že jsme konzumní společností a že máme tendenci kupovat takové věci, které jsou na první pohled hezké. Proto v případě, že chcete své auto prodat, nabízí se jeden důležitý krok, kterým je úklid nepořádku. A to dokonce ještě před focením, protože i sebemenší drobky mohou na fotografii vyniknout.  

Při úklidu prodávané auto alespoň zbavíte všech osobních věcí, které v něm vozíte. Zmizí veškeré odpadky, také vypulírujete palubní desku a vozidlo se najednou bude znovu lesknout jako „zamlada”. 

A je načase nahodit inzerát 

Posledním krokem je v tomto případě nahození inzerátu, který by měl být dostatečně atraktivní, ale samozřejmě by měl být odrazem skutečnosti. V jakém je reálném stavu? Platí ještě STK kontrola? A nevyskytují se na laku nějaké škrábance? Každá taková věc stojí za zmínku, abyste se vyhnuli scénáři, že by nakonec z prodeje sešlo.