ApIikaci Duolingo používá přes 300 milionů uživatelů

Aplikací a startupů, do kterých je možné investovat je celá spousta. Vyhráli však ti, kteří před lety věřili aplikaci Duolingo, jež se prakticky od prvního momentu stala jednou z nejoblíbenějších appke pro učení se cizích jazyků. Nedávno zaregistrovala opravdu příjemný milník – počet uživatelů překročil hranici 300 milionů. A tak se Duolingo rozhodlo přidat na seznam jazyků další – tentokrát mrtvý jazyk králů.  

Potřebujete se naučit cizí jazyk? 

Pokud jste se v minulosti rozhodli naučit se cizí jazyk, možná vám bylo Duolingo doporučeno. Jedná se totiž o aplikaci mající za úkol naučit vás světové jazyky rychle, bez přítomnosti lektora a bez toho, abyste dlouhé hodiny museli sedět v lavici. Možná si říkáte, že takové učení nemůže být dostatečně efektivní, ale opak je pravdou. S pomocí obrázků, slovních spojení, doplňovaček a hlasových úkolů si cizí jazyk osvojíte velice snadno.  

Vždy se začíná od naprostých základů a v okamžiku, kdy základy zvládnete, můžete se přemístit zas o kousek dál. Díky možnosti získat různé odměny nebo soupeřit s ostatními uživateli aplikace máte tendenci se neustále učit a vzdělávat. Jinými slovy aplikace probouzí to, co je v lidech zakořeněno od pradávna, a sice touhu soutěžit a zvítězit.  

Naučte se také mrtvý jazyk králů 

Jak již bylo zmíněno, v poslední době aplikace oslavila velice důležitý milník. Používá ji přes 300 milionů uživatelů, což je opravdu velká paráda. S překročením hranice se aplikace rozhodla zpestřit svou nabídku o další jazyk, a tím je mrtvý jazyk králů čili latina.  

Latina se za mrtvý jazyk považuje proto, že dnes není aktivně používaná žádným rodilým mluvčím. Doby, kdy se latinsky mluvilo napříč Evropou jsou už dávno pryč, ovšem osvojit si historický jazyk nemusí být tak úplně špatné, nemyslíte?