Jaká je nejlepší první brigáda pro mladistvé 

Hledáte svoji první brigádu a nevíte jakou variantu zvolit? Připravili jsme pro vás pět tipů na nejoblíbenější práce pro mladistvé. 

Roznos letáků 

Typická brigáda pro mladistvé bez předchozích zkušeností je varianta roznosu letáků a reklamních tiskovin. Velkou výhodou je u ní značná míra flexibility a možnost vlastního tempa. Naopak musíte se smířit s většinou poněkud horšími platovými podmínkami a poměrně vysokou fyzickou náročností při na delších roznášecích trasách. 

Venčení mazlíčků 

Další oblíbená pracovní pozice, která je poptávána především ve větších městech. Pokud máte blízko ke zvířatům, zkuste ve svém okolí nabídnout možnost venčení mazlíčků. Velké množství rodin nemá dostatek časového prostoru a jsou proto ochotné nabízet za tyto aktivity zajímavé finanční odměny. 

Sklady a vybalování zboží 

Pokud vám nevadí vyšší fyzická náročnost práce a delší směny, mohla by pro vás být zajímavou alternativou práce ve skladu nebo vybalování zboží v obchodě. V obou případech si můžete přijít na zajímavé přivýdělky a pracovat v klidném prostředí. 

Administrativa 

Jestliže naopak patříte mezi příznivce spíše manuálně lehčích prací, popřemýšlejte nad možností administrativní výpomoci. Velké množství kanceláří s různým zaměřením hledá sekretářky nebo administrativní pracovníky na výpomoc s papírováním. Práce je náročnější na soustředěnost, ale může vám přinést zajímavou referenci do životopisu. 

Recepce a vrátnice 

Poslední námi doporučená práce na recepcích a vrátnicích nabízí většinou klidné pracovní prostředí, ale vyžaduje komunikační schopnosti a musíte se u ní často smířit také s delšími pracovními směnami (mnohdy i nočními). Volit můžete různé možnosti od recepcí v hotelu až po vrátnice na venkovních prostranstvích.