3 kroky k vlastní elektrárně na střeše vašeho domu. Jaký je postup?  

Také byste si přáli na vlastní střeše denně vyrobit tolik elektřiny, abyste pokryli spotřebu své domácnosti a přebytky mohli prodávat do distribuční sítě? V době zvyšujících se cen elektřiny se jedná o skvělý způsob, jak ušetřit. Jak na to?  

Nezávislost na zvyšujících se cenách energií 

Největší motivací pro to, aby se na střeše domu objevila fotovoltaická elektrárna, je samozřejmě snaha ušetřit za energie. Současné systémy jsou vysoce dotované státem a návratnost investice se pohybuje již okolo pěti let. Fotovoltaika se tak stává dostupnou možností, jak snížit výdaje za energie. Když na svém domě máte vlastní sluneční elektrárnu, jste nezávislí na neustále se zvyšujících cenách. Jak na to?  

První krok – objednat si službu na klíč 

Prvním a nejdůležitějším krokem je správný výběr partnera pro stavbu sluneční elektrárny na střeše vašeho domu. Kvalitní firma za vás vyřeší vše potřebné, a to včetně vyřízení státní dotace, která převyšuje i dvě stě tisíc korun. Firma vám vypracuje projekt, ve kterém budou splněny všechny náležitosti, abyste získali od státu maximální výši státní dotace. Vy si přitom nemusíte s ničím dělat starosti, o vše se postará odborná firma.  

Druhý krok – stavba elektrárny a její zapojení 

Zanedlouho poté, co podepíšete smlouvu, u vás zazvoní technici a budou sluneční elektrárnu instalovat na vaši střechu. Je potřeba, abyste si byli jisti svým obchodním partnerem. Firmy dnes pracují s vysoce kvalitním a prověřeným materiálem. Pohlídejte si, aby byly dodrženy všechny stanovené termíny. U firmy je dobré pohlídat, zda mají svůj stálý tým lidí, kteří se v odborné práci skutečně vyznají.  

Třetí krok – stavba elektrárny a její zapojení 

Nyní již jen zapojit systém, aby neúnavně pracoval a zásoboval váš dům čistou sluneční energií. Po stavbě se můžete těšit na vyplacení dotace, která bývá vyšší než 200 tisíc.  

Vlastní elektrárna vás zbaví starostí ohledně cen energií.