Kdo je nováčkem v žebříčku 70ti nejbohatších Čechů?

Většina lidí se celý život snaží o to, aby byla bohatá. Nejlepší by bylo, kdyby se ocitla v žebříčku těch nejbohatších lidí světa, ale mnohem pravděpodobnější je se objevit v žebříčku těch nejbohatších lidé České republiky. Letos časopis Forbes opět sestavil žebříček těch nejbohatších lidí a letos se v něm ocitlo hned několik nováčků, proto si je pojďme představit.

Mezi prvními se klasicky představil nejbohatší Čech Petr Kellner, který se řadí taky do stovky nejbohatších lidí světa. Jeho existence je mnohdy bohužel zpochybňována, ale je nutno poznamenat, že se nejedná o celebritu, o které by se denně psalo. Miliardáře většinou na ulici nepoznáte, pokud se tedy neprojevují na veřejnosti nebo nejsou v politice, jak druhý nejbohatší Čech (spíše Slovák) Andrej Babiš.

Pojďme si však zmínit ty nejnovější součásti tohoto žebříčku. Jsou to vlastníci firem, kteří by vás možná zaskočili, ale možná vás ani nepřekvapí. O koho se jedná?

• René Holeček

Jedním z nových členů žebříčku 70ti nejbohatších lidí Česka je taky René Holeček, což je vlastník České zbrojovky. Mimo to vlastní i společnost AWT, ale více ho proslavila právě uherskobrodská firma Česká zbrojovka, která má za sebou poměrně úspěšný rok. Vloni totiž tržby dosáhly více jak čtyř miliard korun, což přineslo velké jmění i vlastníkovi této firmy. Jeho jmění se nyní odhaduje na 6 miliard korun, což z něj dělá vlastníka taky 31. pozice v tomto žebříčku.

• Aleš Graf

Nováčkem v tomto žebříčku nejbohatších Čechů je nyní taky i Aleš Graf, který se stal majitelem 62. místa. Už ve svých 45 letech má na svém účtu necelé tři miliardy korun (konkrétně 2,9 miliard). Je vlastníkem společnosti Centropol, což je druhý největší alternativní dodavatel energií v České republice. I této firmě se letos nevídaně daří. Počet zákazníků už dosahuje úctyhodných 300 tisíc.