Ze sirotka miliardář – příběh Romana Abramoviče

Mnoho lidí si myslí, že se z nich nikdy nemohou vyklubat bohatí lidé. Jedná se však jen a pouze o tav jejich mysli. Většina lidí se nikdy nepouští do riskantních situací, bojí se riskovat, bojí se zkoušet nové věci. Častokrát by k jejich vysněnému bohatství přispěla jenom změna, která se týká výměny zaměstnání za to, které by je skutečně bavilo.

Řada lidí, když vidí nějakou celebritu v televizi nebo velice uznávaného úspěšného podnikatele, řekne si, že ten měl určitě jenom známé bohaté rodiče, kteří mu všechno odkázali. Není tomu ale ani zdaleka tak. Lidé jsou závistiví a mnohdy si bohužel nevšímají toho, že je to vše jenom o stavu mysli. Lidé už nevědí jejich příběh, který začínal tím, jak byli na stejné nulové pozici, ale jenom díky tomu, že věřili v nemožné a že pozitivní myšlení je pohánělo vpřed, se stali také úspěšnými. Dnes už málokterý podnikatel zdědí nějakou společnost, pokud se teda nejedná o společnost, která je na trhu více jak padesát let. Většina lidí si začíná svůj podnik budovat od úplné nuly.

Stejně tak od nuly začal svůj příběh Roman Abramovič, z něhož je dnes velice uznávaný ropný magnát, dále také podnikatel, politik a mimo jiné i miliardář. Jeho cesta však začala ještě mnohem níže než na nule – byl totiž sirotkem, kterého ze začátku prováděla životem jedna smůla za druhou.

Jaký je jeho příběh?

Dobu dětství prožil jenom s odřenýma ušima. Je to však ten pravý příklad toho, že k úspěšnému životu nepotřebuješ mít vzdělání a že k němu přijdeš i tehdy, kdy se na tebe celý život sype. Školu totiž nedokončil, protože musel narukovat do armády. Po návratu se živil tak, že vyráběl kachničky a jiné hračky. Pak chvilku pracoval i jako mechanik, ale později zjistil, že ho to táhne k obchodování. Zkusil si dodělat studium, ale následně zjistil, že to pro něj byla ztráta času. Vše, co potřeboval k obchodování s ropou, už měl. Vlastnostem a předpokladům se ve škole opravdu nenaučíme.