Kdo se řadí do žebříčku deseti nejbohatších Čechů?

Stát se jedním z deseti nejbohatších Čechů, to by chtěl asi každý z nás. Mít miliardy na účtu by znamenalo žít život podle vlastních představ, mít obrovské vily a užívat si naplno každý den. Jen málokdo si ale uvědomuje, že za těmi miliardami na účtu stojí ale velká dřina, kterou doprovází roky trpělivosti a snahy dostat podnik na tak vysokou úroveň, aby nám vynášel alespoň miliony. Pojďme si zmínit několik Čechů, kteří se řadí do žebříčku deseti nejbohatších lidí naší země.

• Petr Kellner

První místo samozřejmě patří Petru Kellnerovi, který se jako jediný Čech řadí i do seznamu sta nejbohatších lidí světa. O existenci tohoto muže se ale velice pochybuje, protože se ukazuje na veřejnost minimálně a své soukromí si patřičně hlídá. Existuje mnoho teorií o jeho existenci. Některé tvrdí, že se jedná o bílého koně Václava Klause, jiné dokonce říkají, že vůbec neexistuje. Jedná se ale o mýty – Petr Kellner skutečně je. Jen miliardáře opravdu nepoznáte na ulici, i když je nejbohatších, i když méně bohatým Čechem. Nepíše se o nich v novinách, ničím se neliší od běžných lidí – jenom bohatým bankovním kontem.

Petr Kellner je nyní vlastníkem více jak 310 miliard korun. Mezi jeho společnosti patří Home Credit nebo O2. Tento rok byl pro něj velice významný a úspěšný – jeho konto se zvětšilo o více jak padesát miliard korun.

• Radovan Vítek

Majitele CPI PG jistě znáte. Radovat Vítek má na svém účtu zhruba 57 miliard korun, což je od prvního místa pořádný skok. Tento muž obsahuje třetí pozici žebříčku deseti nejbohatších mužů Česka.

• Daniel Křetinský

Muže, kterého znají spíše fotbalisti, bychom mohli zařadit na pátou příčku našeho žebříčku. Je vlastníkem Sparty, EPH a Blesku. Jeho konto obsahuje zhruba padesát miliard korun. Jedná se o nejmladšího muže z českých dolarových miliardářů. Jeho věk je nyní 42 a poslední rok byl pro něj významným, ale taky i velice hektickým.