eToro

Pokud chcete v současné době dobře investovat a zároveň i obchodovat, poté je dobré si najít někoho, kdo má na trhu nejen stabilitu, ale rovněž zkušenosti.

Informace o aplikaci eToro

Ještě jste neslyšeli o eToro nebo se domníváte, že se jedná o podvod? Největší mýty vznikají, když lidé nemají známost nebo se bojí, že je někdo chce například připravit o jejich majetek. V případě eToro to může být podobné a tak je nesmírně důležité si napřed společnost alespoň v krátkosti představit. V podstatě se jedná o největší investiční síť na světě. Aktuálně platformu využívá více než 15 milionů klientů a dokonce až z 200 zemí světa, což samozřejmě připisuje společnosti pozitivní benefity.

Co je to eToro

Rozhodně není na trhu žádný nováček, eToro si svůj začátek existence zapsalo již v roce 2007 a v současné době se jedná o roky stabilní společnost, která se zabývá obchodováním a svým klientům umožňuje různé cesty, jak a do čeho investovat. Je možné obchodovat s akciemi, kryptoměnami, cennými papíry, indexy, komoditami a lze si zvolit i jiné odpovídající možnosti. V podstatě se ale jedná o velmi jednoduchý nástroj pro online investování a obchodování. Také každého může potěšit registrace do platformy, která je zcela zdarma, zvláště když jsou k dispozici stovky finančních instrumentů.

EToro recenze

Velmi zajímavé jsou samotné ohlasy uživatelů a určitě je dobré si eToro recenze přečíst.

  • Broker eToro nabízí obchodování bez skrytých poplatků.
  • Obchodování je možné s celou řadou aktiv prostřednictvím páky.
  • Je průkopníkem v oblasti tzv. sociálního tradingu. Nováčci mohou kopírovat obchodování zkušených investorů a ti zase naopak mohou mít zajímavý pasivní příjem z těchto obchodů.
  • Přehledná obchodní platforma je vypracovaná v českém jazyce, což je naprosto skvělé.
  • Ideální je i pro nováčky, kteří si chtějí jen obchodování vyzkoušet.
  • Přirozeně je zde dostatečný prostor i pro zkušené obchodníky.

EToro zkušenosti

EToro patří mezi největší a nejznámější brokery na světě. Má zavedenou klientskou podporu, která je všem k dispozici. Investovat lze nejen skrze webové rozhraní eToro platformy, kdy rozhodně není nutné nic stahovat do svého počítače, tak rovněž je možnost investovat prostřednictvím mobilní aplikace. I ona je k dispozici zdarma pro Android i iOs. Díky ní můžete mít velmi rychlý přehled i se dozvědět další novinky a zajímavosti. Zkušenosti s eToro jsou velmi příznivé a navíc jsou velmi přehledně zpracované webové stránky, kde lze najít mnoho informací.

Na ETORO je možné obchodovat i s kryptoměnami, proto nezapomeňte, že se jedná o velmi rizikové investice, které hraničí s hazardem a tím nemyslíme, že je něco špatně s platformou, ale obecně se snažíme upozornit, že je dobré před investováním vše dobře zvážit a případně se poradit s odborníkem nebo zkušenějším obchodníkem.

etoro

EToro poplatky

Vše se točí kolem finanční oblasti a tak je samozřejmě stěžejní otázka, jak to vypadá s eToro poplatky. Ve srovnání s ostatními investorskými platformami si vede eToro velmi příznivé postavení. Poplatky jsou nízké a to natolik, že nijak nezatíží začínající investory, kteří si například chtějí tento typ obchodování pouze vyzkoušet. Předně je to určeno i tím, že lze obchodovat bez pákového efektu a v podstatě z toho vyplývá, že si pořizujete skutečná podkladová aktiva. Rozhodně se lze připojit k eToro zdarma a pokud budete mít registraci, tak na svůj demo účet dostanete virtuálních 100 000 USD. Je pravdou, že jako všechny online platformy, tak ani eToro nebude výjimkou a bude nutné se smířit s tím, že se vyberou poplatky za některé obchodní transakce. 

Dále je třeba pamatovat, že jako každá jiný broker vydělává na rozdílu ve spreadu, tedy mezi nákupní a prodejní cenou. Jedná se však o zlomky procenta.

EToro minimální vklad

Zřejmě pro začátek vás bude zajímat i to, jaký je eToro minimální vklad, což je naprosto pochopitelné. Pro Českou republiku platí, že můžete začít investovat s minimálním prvním vkladem 10 dolarů. Vkládání peněz na účet je zcela bezpečné, důvěrné a především zajištěné. Veškeré transakce jsou přeneseny s využitím šifrovacího protokolu SSL, ten je dostatečně bezpečný pro veškeré osobní údaje.

Investování a obchodování si můžete vyzkoušet s demo virtuálním účtem a poté se rozhodnout přepnout na reálný účet.

Odkaz na ETORO zde: www.etoro.com

 

TIP: Pro bezstarostné investování do ETF můžete využít například Portu, českou investiční platformu.

 

Autor: Radek Vávra – finanční a ekonomický specialista