Jak investovat do kryptoměn 

Kryptoměny patří ke stále atraktivním investicím, i když se o nich už říká, že stojí pouze na víře člověka. V případě, že přemýšlíte, jestli do nich také investovat, možná si pokládáte otázku, jak konkrétně do nich investovat. Každý investor vám však potvrdí, že investování jako takové je snazší, než by si člověk myslel.  

Nejdříve si otevřete účet u brokera 

Vůbec prvním krokem je otevření účtu u online brokera. Stačí si vybrat z množství společností, které nabízí tyto služby a registrovat se. U většiny z nich je registrace zdarma, kdy se vám op registrování a následném přihlášení otevře online účet.  

Pamatujte, aby se vám tento krok povedl, musíte poskytnout osobní údaje. Zpravidla se musí nahrát i kopie občanského průkazu, aby došlo k potvrzení totožnosti a zamezilo se tak praní špinavých peněz.  

Vložte peníze určené k investování 

Druhým krokem je vložení peněz na vkladový účet. Odkládejte si sem tolik peněz, které odložit můžete. Nevkládejte sem větší finanční obnos, pakliže si ho nemůžete dovolit. Zpravidla se odkládá deset procent z měsíčního příjmu, ale pokud je tato částka na vás až příliš vysoká, odkládejte si sumu menší.  

Zejména při prvním vkladu nejsou žádné poplatky účtovány, ale s poplatky se možná setkáte později při výběru.  

Najděte ideální kryptoměnu 

Poté se započne vaše hledání. Do vyhledávacího pole se napíše jméno kryptoměny a vy tak budete moct zjistit, jak si aktuálně vede a jak se jí daří nebo nedaří. Případně si dopředu udělejte pomyslný průzkum, který vám udělá pořádek v tom, do jaké kryptoměny vlastně budete chtít investovat.  

Případně některé brokerské společnosti nabízí možnost nahlédnout do investorského portfolia jiných, což vám umožňuje jediné – zjistit, jak se k jakým investicím staví ostatní rybky v rybníku.  

A kupte to 

A posledním krokem je samotná koupě dané kryptoměny. Jedná se o záležitost několika kliknutí, kdy se po pár kliknutích otevírá pozice a obchod tím pádem započal.