Nejčastější chyby začátečníků při těžbě kryptoměn

V době, kdy venku panuje nový typ onemocnění se většina lidí snaží spořit a dávat si své peníze stranou. Ovšem ne všichni jdou v těchto zajetých a možná předpokládaných kolejích. Najdou se i ti, které nelze hodit do jednoho pytle s těmi předešlými. Jsou to lidé, kteří aktivně investují a své úspory se snaží zhodnotit. Investují tak například do rychle rostoucího zlata, dále pak do akcií nebo ETF. Najdou se ale i ti, kteří ještě nezanevřeli na kryptoměny a rozhodli se investovat právě do nich.  

Kryptoměny jsou však investice, u které bychom si měli dávat pozor. Je to zcela nový typ investice, který za poslední léta ukázal, že umí velice rychle růst, ale také strmě padat. Zejména začátečníci by se měli vyvarovat několika (možná až banálním) chybám, kterých se podle průzkumů dopouští.  

Pozor na ztrátu klíčů od krypto-peněženky 

Jinými slovy si dejte pořádný pozor na to, abyste neztratili své přístupy ke kryptoměnám. Není to stejné jako v případě zapomenutí hesla nebo PINu. V tomto případě vám nepřijde e-mail, s pomocí kterého budete moct své heslo nebo PIN resetovat. Bohužel v tom je jedna z nevýhod kryptoměn. Neexistuje žádný způsob, jak obnovit svůj klíč ke kryptoměnám, které vlastníte, pakliže ho ztratíte. A dokonce neexistuje ani žádná péče o zákazníka, která by vám v takovém případě prozradila, co máte dělat.  

Neuschovávání kopií dokumentů, které jsou důležité 

I v běžném životě je velice potřebné schovávat si dokumenty, respektive alespoň kopie dokumentů, které jsou důležité. Myslí se tím například nejrůznější smlouvy. A i když si možná říkáte, že ve světě kryptoměn takové dokumenty neexistují, pak se pletete.  

I ve světě kryptoměn je velice důležité schovávat si minimálně kopie důležitých informací, respektive všech textových dokumentů, v nichž jsou napsány například adresy, klíče nebo jiné důležité informace. Musí být uloženy na bezpečném místě, jsou to přece jenom podklady k vašemu virtuálnímu jmění.