Bitcoin stále láká i velké investory. I přes milionové nákupy však propadl

O kryptoměně Bitcoin jsme se nedávno zmiňovali. A jelikož je to stále velké téma, pojďme si prozradit, kdo do známé virtuální měny investoval. I přes investici velkých společností se však nemůže dostat přes hranici 50 tisíc dolarů.  

Po nedávném Muskově výroku, že Bitcoin poletí do vesmíru, se tak skutečně stalo a kryptoměna začala atakovat hranici šedesáti tisíc dolarů. Jenže poté se nechal slyšet, že je kryptoměna nadhodnocená a rázem došlo k neočekávanému pádu. Bitcoin se propadl o více jak jedenáct tisíc dolarů a od té doby ne a ne se přehoupnout přes hranici padesáti tisíc. A to ani přesto, že do ní investuje řada velkých hráčů. 

Jack Dorsey přes svou společnost nakoupil za miliony dolarů 

Stejným směrem, jako se vydal Elon Musk, se nedávno vydal i Jack Dorsey, který prostřednictvím své společnosti Square investoval do Bitcoinu do nebe volající sumu rovnající se 170 milionům dolarů. Jestli to byl dobrý krok v době, kdy se uvažuje pouze nad dvěma scénáři, a sice nad rekordním vzrůstem nebo nad rekordním poklesem, to je otázkou spekulací, ovšem Jack Dorsey v kryptoměnu věří.  

Podle něj jsou kryptoměny obecně nástrojem ekonomického zmocnění, díky němuž jednotlivci zajistí svou vlastní finanční budoucnost.  

Investice do kryptoměny přišla od společnosti v době jejího mírného propadu a jedna mince se kupovala za 51 200 dolarů.  

Investoval také softwarový gigant MicroStrategy 

Pokud sledujete dění kolem Bitcoinu a dalších kryptoměn, možná jste zaregistrovali další velkou investici, která putovala od firmy MicroStrategy, jež je softwarovým gigantem. Ta se rozhodla investovat o něco více (podle CNBD až dvě miliardy dolarů). Nakupovala sice také v době, kdy měna spadla, ale v porovnání s Dorseym se jedná o méně výhodnou koupi. Jednu minci koupila za více jak 52 tisíc dolarů.