Zájem o Bitcoin v Česku roste. Češi však nenakupují ve slevách

Češi, stejně jako řada jiných lidí, se rozhodli letos investovat, a to především do akcií a kryptoměn. Je však třeba si uvědomit, že investování s sebou nese velkou zodpovědnost. Peníze se totiž mohou ztratit mrknutím oka. Pokud očekáváte, že můžete jenom získat, jste na omylu. Ve světě investování platí jedno pravidlo, a sice nakupovat bychom měli vždycky ve slevě čili v době, kdy hodnota dané komodit, akcie nebo kryptoměny klesá. Pokud koupíte v době, kdy jsou hodnoty rekordní, může se velmi rychle stát, že hodnota dané investice spadne. Na to měli Češi myslet hlavně při nakupování Bitcoinu, který se nyní drží na svém vrcholu.  

Obchodování s kryptoměnami si oblíbili i Češi 

Podle posledních průzkumů a statistik si obchodování s kryptoměnami oblíbili i Češi. I když zájem roste o kryptoměny obecně, nejvíce o jednu z nich jménem Bitcoin. Ta se raduje ze svých historických maxim, i když je třeba konstatovat, že v nedávné době klesla její hodnota o jedenáct tisíc dolarů. To zaskočilo hlavně nezkušené investory, kteří urychleně začali prodávat své jmění s vidinou toho, že se kryptoměna propadne ještě více. Došlo k takové čistce, kterou však mnozí odborníci označují za první záchvěv před ještě větším propadem.  

Největší zájem o Bitcoin byl na podzim 

S příchodem koronavirové krize se očekávalo, že lidé začnou šetřit. Jenže se ukázalo, že ti, co peníze mají, je rádi investují. Zejména se strhla poptávka po nemovitostech, druhou velmi žádanou investicí v pořadí byl již zmiňovaný Bitcoin, po kterém poptávka vzrostla hlavně na podzim loňského roku. Tehdy bylo ještě logické ji koupit (svých maxim dosáhla až na začátku roku letošního). Chybou (i když spekulativní) bylo zakoupit ji nyní – na jejích znovu překonaných maximech.  

Nyní už je jen otázkou spekulací, jestli kryptoměna dál poroste a ti, kteří se do obchodu zapojili až později, vydělají nebo prodělají. To ukáže jen trh a faktory, které mají na hodnotu kryptoměny velký vliv.