Ceny energií opět rostou. Jak ušetřit a nenaletět dodavatelům?

To, že ceny za energie, a sice za elektřinu a plyn, neustále rostou, to není žádná novinka. Burzy s energiemi už před časem ohlásily obrovský nárůst cen, který se dotýká jak zmiňované elektřiny, tak i plynu. Jenom během jara došlo ke zdražení elektřiny o více jak jedenáct procent, elektřina zdražila o deset procent. Mnozí lidé se ptají, proč je nutné zdražování? Nestojí energie už dost? Ovšem podle všeho za všechno může vyšší cena dováženého černého uhlí, navíc vzrostly ceny emisních povolenek, což má na ceny energií neblahý vliv. A také nesmíme zapomenout na kurz koruny vůči euru. I ten hraje roli.

Nemůžeme se tedy divit tomu, že lidé chtějí měnit své dodavatele energie. Zkrátka chtějí získat lepší podmínky, chtějí mít energie za lepší cenu, než za jakou je měli nyní. Mnozí lidé si říkají, že nyní před zimou není dobré dodavatele měnit, ovšem právě teď je ta největší chvíle. Vždyť ceny budou růst i během zimy, využijme proto situace, kdy ještě netopíme a kdy počasí ještě krapet přeje.

Změna dodavatele je první krok k ušetření i několika tisíců korun. Pokud váháte, přestaňte. Nepřipojte se ke stovkám Čechů, kteří váhali tak dlouho, až bylo pozdě a až ceny energie vzrostly rapidně.

Zkuste to s online porovnávači

Jestli nevíte, pro jakého dodavatele elektrické energie nebo plynu se rozhodnout, doporučujeme zkusit porovnávače. V současné době jsou obrovským hitem, dokážou porovnat nejen ceny za energie různých dodavatelů, ale také cestovní pojištění, nabídky cestovních kanceláří a jiné podobné produkty. Online porovnávače šetří obrovské množství času, což ocení zejména ti, kteří ho mají nedostatek. Navíc poskytnout objektivní názor na dodavatele energií a srovnají jejich nabídky, které jsou mnohdy velice překvapivé.

Co zvážit při výběru dodavatele

Abyste ušetřili a nenaletěli drahým dodavatelům energií, měli byste při výběru dodavatele zvážit několik faktorů, a sice celkovou spotřebu, jelikož čím vyšší spotřebu máte, tím více můžete ušetřit, dále také vaše aktuální sumy, které platíte, a nabízenou cenu u nového dodavatele, a mimo jiné i bonusy a slevy, které mnozí dodavatelé nabízí.