Ušetřete díky praktickým tipům a radám

Rozhodli jste se letos vyjet na krásnou dovolenou, ale zatím na ni nemáte peníze? Nebo jen potřebujete uspořit nějaké peníze stranou, jelikož splácíte nemilé závazky, které vám komplikují finanční situaci? V každém případě si nemusíte brát druhé zaměstnání, které vás zruinuje po psychické a fyzické stránce, ale stačí, když začnete šetřit. Samozřejmě platí, že bychom se měli snažit ušetřit zejména na vodě, plynu a elektřině, jelikož to jsou věci, kterým neustále roste cena, ale také bychom se měli snažit ušetřit na všem ostatním. Nakupování se seznamem v obchodech s potravinami nebo řídit se pravidlem třiceti dnů – to jsou obecné rady, kterých bychom se měli držet, když chceme ušetřit. Existují ale ještě praktičtější tipy, které nám pomohou nechat pár stovek korun v peněžence, místo toho, abychom je rozhodili v obchodech.  

Modernizace starého oblečení 

Zejména ženy neustále utrácí za oblečení, ale oblečení jako takové opravdu není to nejnutnější. Pokud budete takzvaně modernizovat své staré oblečení, ušetříte ne stovky, ale rovnou tisíce korun. Třeba takové staré rifle, které vám sice padnou, ale nevypadají moderně. Ty snadno můžete upravit pomocí nůžek a pomocí pinzety a šmirgl papíru.  

Například nohavice si můžete střihnout ke kolenům, pomocí pinzety vytahat pár nití, aby to ustřižení vypadalo opravdu ledabyle. Kromě toho s pomocí šmirgl papírů můžete snadno a rychle vytvořit trhance na džínách, které jsou nyní tak populární. Je opravdu snadné přetvořit ze starého oblečení něco nového a moderního. I ze starého nemoderního svetru je možné vykouzlit zajímavý kousek. Jen si kupte za pár kaček perličky, které si na něj našijte. Perličky hned udělají ze starého modelu dokonalý módní kousek, který nebudete chtít sundat.  

Stříhejte se doma 

I když to pro někoho je něco nepředstavitelného, když se do toho pustíte, není to nic drastického. Na pomoc si zavolejte partnerku, partnera nebo třeba sousedku, která vám nejen pomůže s novým střihem, ale která vás také nabarví. Tímto způsobem je možné ušetřit opět ne stovky, ale rovnou tisíce.