Jak našetřit na dovolenou

Jak si našetřit na dovolenou? Otázku si pokládají všichni ti, kteří by už nejraději vyjeli někam za relaxací a odpočinkem. Zatímco někteří si plánují pravou zimní dovolenou, jiní chtějí před zimou utéct někam do tepla. Ať už se chystáte do tepla nebo za zimními sporty, je načase si zodpovědět otázku, jak si na dovolenou našetřit.  

Máte cestovní rozpočet? 

Pokud máte zjištěnou konkrétní cílovou destinaci, kterou chcete navštívit, měli byste si vytvořit vlastní cestovní rozpočet. Jedná se o vůbec první krok, který musíte podstoupit, pokud si chcete něco málo na dovolenou našetřit. Je velice důležité vědět, na jakou sumu vás daná dovolená vyjde, kolik vás bude stát.  

Cestovní rozpočet sestavujte na základě dní, kolik v dané zemi nebo v dané cílové destinaci strávíte. Spočítejte si náklady na ubytování, zjistěte si cenu letenky, také to, kolik v dané zemi stojí jídlo. Například pokud se vydáte do Asie, zaplatíte sice hodně za letenku, ale na druhou stranu tam už neutratíte tolik. Právě v Asii je to totiž velice levné.  

Do cestovního rozpočtu také nezapomeňte započítat náklady spjaté se způsobem cestování, také se informujte o tom, kolik zde stojí památky, jež chcete navštívit. 

Stanovte si částku, kterou budete dávat stranou 

Aby se vám začalo keramické prasátko plnit, měli byste mít určenou částku, kterou budete dávat stranou. Celková částka, kterou budete dávat stranou, se samozřejmě odráží od toho, kolik měsíců vám zbývá do odjezdu. Pokud je odjezd za chvíli, musíte ze svého rozpočtu pustit více peněz. Pakliže ale plánujete odletět až za půl roku, vaše částka dávaná stranou nebude tak srdcervoucí.  

Abyste však výrazně ušetřili, doporučujeme si všechno kupovat a rezervovat dopředu. Co se týče nakupování vstupného, to provádějte přes internet. Na internetu totiž vyjdou vstupenky daleko levněji než na přepážce daného muzea nebo jiné podobné atrakce.