Vlastní podnikání: kde vzít nápad a co je pro mě to pravé? 

Přemýšlíte, jaká činnost je pro vás ta pravá, která vás vytáhne z rutinní práce vašeho současného zaměstnání, která vám dá svobodu a možnost pracovat sám na sebe? Přinášíme několik tipů a nápadů na podnikání, které stojí za to zvážit a mezi kterými si jistě najdete svůj nejvhodnější (při)výdělek! 

Zamyslete se nad svými kvalitami 

Nejprve se zamyslete nad tím, co umíte a v čem jste dobří. Jste spíše kreativní typ a toužíte vyrábět produkty a pracovat rukama? Pak se do toho vrhněte! Můžete zkusit háčkování nebo pletení: ručně dělané šály, čepice nebo třeba hračky jsou stále žádaným zbožím, který má punc jako od babičky! Pokud milujete například dřevo, zkuste se vrhnout na kariéru truhláře. Začněte vyrábět a dejte o sobě vědět nejbližšímu okolí! Přes rodinu, přátele, známé nebo pomocí letáků můžete získat první zakázky a následně fungovat jen na doporučení.  

Podnikání online 

Pokud nepatříte mezi nejzručnější jedince, zato milujete například psaní, zkuste si založit vlastní blog, kam budete vypisovat zážitky, smyšlené příběhy nebo jakékoliv životní zkušenosti. Vydělávat si můžete pomocí affiliate marketingu, kdy budete zmiňovat produkty firem a z jejich prodeje budete mít provize, nebo třeba formou spoluprací. Pokud totiž budete úspěšní, firmy si vás budou všímat samy a třeba vám dají své produkty, služby, nebo rovnou peníze! 

Stále samá kreativita, ale co ti, kteří mají raději čísla a tabulky? I pro vás máme nápad na podnikání! Vrhněte se do vod výkonnostního marketingu a začněte nabízet firmám, že jim pomůžete s prodejem produktů nebo služeb. Skrze reklamy na nejrůznějších platformách (Google, Facebook, Instagram nebo Seznam) je možné dnes prodávat ve velkých objemech. Stačí jen proniknout do světa těchto systémů, neustále se vzdělávat a navázat správné kontakty! Ti technicky nadanější z nás se pak mohou pustit například do vývoje vlastní aplikace, případně webových stránek.  

Žijeme v době, kdy možností, jak podnikat, je nespočet. Stačí si jen utřídit své nápady v hlavě a pustit se do toho naplno a tak, aby pro vás práce byla stále do určité míry i zábavou!