V jakých světových městech se nejlépe podniká?

Řekli jste si, že začnete podnikat? V tom případě se nabízí otázka, v jakém městě chcete podnikat? Současný svět vám nabízí tolik možností, nemusíte se uchylovat jen do naší drobné České republiky, kde není tolik možností jako jinde ve světě. Podnikat můžete v zemích, které jsou pro podnikání lepší nebo vhodnější, kdy podnikání je krapet snazší a kde je pravděpodobnost úspěchu daleko větší než u nás. Vezměme si situaci v České republice – více jak osmdesát procent podnikatelů, kteří začnou podnikat, nepřežijí první rok. Jak na tom budete vy? 

Pokud vážně přemýšlíte nad tím, že rozjedete svůj vlastní byznys, doporučujeme se zaměřit na podnikání v krapet jiných městech a zemích. Poradíme vám konkrétní města, kde podnikání má zelenou a kde se podnikatelům hlavně velice daří.  

Amsterdam 

Do Amsterdamu jezdí stále více turistů, což je ostatně dobře. I kvůli tomu se zdejším podnikatelům opravdu velice daří. Pokud patříte k lidem, kterým Amsterdam doslova okouzlil, pak právě zde rozjeďte své velké podnikání.  

Amsterdam je evropské město, kde sídlí skoro dvě stě světových firem. Právě Amsterdam je zemí hlavně start-upů a obecně vývoje a mobilních aplikací. A tohoto postu se rozhodně zbavit nechystá. IT společnosti se město snaží podporovat hlavně tak, že je zde nejrychlejší mobilní internet. Ani na čistou mzdu si zde lidé nemohou stěžovat. 

Boston 

Boston lze popsat jako město robotů, umělé inteligence, také jako město nových projektů a softwarového inženýrství. I zde se podnikání velice daří, i zde podnikání opravdu prospívá a roste. Do Bostonu pravidelně přichází hlavně studenti nejvýznamnějších světových univerzit, kteří zde začínají svou podnikatelskou dráhu.  

Boston mnohým lidem velice připomíná prostředí slavné Sillicon Valley. Co připomíná město vám?