Nejlepší akcie na trhu. Jaké to jsou?

Investování je bohužel pro řadu Čechů stále španělskou vesnicí. Stále mnoho Čechů neví, jak se investuje nebo do čeho by se mělo investovat. Někteří spíše začínají podnikat, protože je to taky jistá podoba rizika. Investování se však nemusíte bát, jen do tohoto světa musíte nastoupit bez růžových brýlí.  

V ideálním případě investujte do dluhopisů. Ty se doporučují i odborníky, jelikož se jedná o nejméně rizikovou investici. Jestliže ale chcete skočit do světa investování po hlavě, doporučujeme to zkusit rovnou s akciemi na trhu. Jenže jaké akcie odkoupit? 

Dnes je možné investovat do akcií různých firem a podniků. Některé firmy jsou více prosperující, jiné méně, je však na každém člověku, pro jaké akcie na trhu se rozhodne. My se na akcie na trhu zaměřili a přinášíme vám seznam těch nejlepších akcií na trhu, nad nimiž se vyplatí pouvažovat.  

Akcie firmy Diageo 

O firmě Diageo jste určitě slyšeli, jedná se o jednoho z největších producentů prémiového alkoholu. Firma vlastní a taky spoluvlastní několik značek a v poslední době skutečně prosperuje. U tohoto byznysu lze říct, že tu byl, je a bude – nezáleží na tom, jak vysoké budou ceny alkoholu, lidé si alkohol zkrátka budou vždycky kupovat. A tak právě akcie velké společnosti Diageo doporučujeme odkoupit.  

Aktuálně cena akcie je něco kolem čtyřiatřiceti liber, což je v přepočtu něco kolem osmi set korun. Dividendový výnos činí dvě procent a celková tržní hodnota firmy je aktuálně 82 miliard liber.  

Akcie řetězce McDonald`s 

Fastfoodový řetězec McDonald`s nemusíme dlouze představovat. Jedná se o řetězec, který je mezi lidmi velice oblíbený. I u investorů je velmi oblíbený, protože se jedná o řetězec, který se vždy dokáže přizpůsobit požadavkům zákazníkům, ať už je trendy cokoli nebo ať už je jejich výmyslem cokoli.  

Aktuálně stojí akcie 215 dolarů a výnosnost je něco přes dvě procenta.