Investiční skupina Davida Rusňáka staví logistické haly ve Wroclavi s významným evropským developerem Frontier

Rusňákova investiční skupina DRFG započala strategickou investiční spolupráci s anglicko-polským developerem Frontier Estates. Ten se již dvacet let zaměřuje na výstavbu komerčních nemovitostí napříč celou Evropou. Obsahem této spolupráce je společné financování a development SBU nemovitostí v hlavních obchodních oblastech v sousedním Polsku. Skupina tak pokračuje v úspěšné expanzi ve sféře investičních spoluprací v oblasti developmentu.

V současnosti probíhá výstavba prvního projektu ve Wroclavi o velikosti přibližně 10 000 m² pronajímatelné plochy rozdělených do dvanácti částí. Nachází se na ideálním místě vedle klíčové dálnice A4, která spojuje hlavní polská města na jihu země. Dokončení projektu je v současnosti plánováno na druhé čtvrtletí tohoto roku. 

Další dva projekty jsou prozatím ve stavu příprav a nacházejí se ve městech Poznaň (cca 8 000 m²) a Zabrze (12 000 m²). Jejich realizace se předpokládá do konce nadcházejícího roku.

3 projekty v součtu tržní hodnoty 30 milionů EUR

Tyto tři projekty mají dohromady velikost přibližně 30 000 m² pronajímatelných ploch s tržní hodnotou více než 30 milionů EUR.

Na příští rok jsou připravovány další tři projekty – v Poznani, Gdaňsku a Varšavě. Jejich celková rozloha činí 50 000 m² a celková tržní hodnota je téměř 60 milionů EUR.

Logistiku a výše zmíněný trh SBU v Polsku považuje Rusňákova skupina DRFG za vysoce perspektivní. To potvrzuje především velmi vysoký zájem o takový produkt ze strany nájemců a pak také značně vyšší nájemné než u velké logistiky.

Polský trh průmyslových nemovitostí zaznamenal v minulém roce mnoho rekordů

  1. rekordně vysoká poptávka
  2. rekordně nízká míra neobsazenosti
  3. rekordní počet dokončených nových projektů

Skupina DRFG Davida Rusňáka, jež se zabývá investičními fondy a dluhopisy, dlouhodobě považuje segment investic za nejvíce poptávaný sektor. Ten totiž zaujímá více než polovinu realizovaných transakcí. V tomto roce se předpokládá další významný růst zejména z titulu mimořádné poptávky ze strany zvětšující se polské e-commerce.