Úspěšná obchodnice radí, co by měl dělat každý podnikatel

Být podnikatelem není jednoduché. Jednoduché je založení byznysu, jednoduchá je válka s konkurencí, ale vůbec není jednoduché se podnikatelem stát. Potřebujete se totiž mnohým věcem naučit. Potřebujete si osvojit mnohé rituály a hlavně se musíte odnaučit říkat mnohé negativní fráze, které vám jenom komplikují podnikání. Abyste uspěli a abyste se dostali na vrchol, je dobré, když se necháte inspirovat úspěšnějšími lidmi. Úspěšní dělají několik věcí, které si taky osvojte. Co si máte osvojit?

Mnozí úspěšní podnikatelé píšou knihy, jiné zase dělají přednášky. Někteří však nechají za sebe hovořit činy. Úspěšná obchodnice Barbara Corcoran si všimla několika věcí, které úspěšní lidé dělají. Napadlo ji, že si tyto věci taky osvojí, a kupodivu ji přinesly k výšinám. Jaké věci si tedy máte osvojit taky, abyste na úspěch nemuseli dlouho čekat?

Buďte nadmíru optimističtí

Optimismu není nikdy dost. Každý byznysmen si musí uvědomit, že jenom s pozitivním myšlením dojde daleko. Mnozí lidé si nemyslí, že myšlení mění či nějak ovlivňuje náš život, ale je to lež. Myšlení se se však skutečně výrazně podílí na tom, jaký život žijeme. Jestli budete myslet na negativní věci, budou se dít i ve vašem životě, jestli budete myslet na to pozitivní, váš život bude nádherný a bezstarostný.

Buďte tedy až přehnaně optimističtí, protože jenom přehnaný optimismus vás může dostat na vrchol.

Riskujte

Lidé, kteří nikdy nežili život podle vlastních představ, říkají, že každý krok si musíte řádně promyslet. Jenže podnikatelé moc dobře vědí, že ty nejlepší věci se dějí z čiré nerozvážnosti. Nejdříve tedy do všeho skočte po hlavě a teprve potom přemýšlejte, co budete dělat. I kdybyste měli z věci nakonec vycouvat, vždy do ní nejdříve skočte po hlavě, ať vám neunikne nová zkušenost.

Zmiňovaná obchodnice Barbara Corcoran řekla, že vždy je každý člověk moudřejší pod palbou, než když se na věc dívá zvenku.