Zachrání vás pojištění, když řídíte v opilosti?

V Česku stále přibývá řidičů, kteří řídí v opilosti. Tito lidé si však neuvědomují, že ohrožují nejen své vlastní zdraví a svůj vlastní život, ale taky ohrožují ostatní účastníky komunikace. Většina opilých řidičů se domnívá, že je žádný postih nečeká, protože mají havarijní pojištění, ale to je samozřejmě velký omyl. Nejen, že mohou dostat vysoké finanční sankce, ale taky jim mohou být odebrány body, mohou z policejní stanice odejít se zákazem řízení nebo jim může hrozit i odnětí svobody. Pojišťovna nepomůže ani tehdy, pokud nehoda obejde bez újmy na zdraví.

Havarijní pojištění má zřízené většina řidičů. Mnozí řidiči si myslí, že je havarijní pojištění ochrání v jakékoliv situaci, jenže to se bohužel pletou. Havarijní pojištění je skutečně neochrání kdykoliv. Nemůžete se na něj spoléhat zejména tehdy, pokud způsobíte nehodu pod vlivem alkoholu.

Výluka v pojištění

Pokud řídíte v podnapilém stavu a dojde k nehodě, která se však obejde bez újmy na zdraví, ovšem neobejdete bez takzvaných „pomačkaných plechů“, musíte případné škody zaplatit. V takové situaci se nespoléhejte na pojišťovnu, i když máte zřízené havarijní pojištění. V případě, že řídíte opilí a způsobíte nehodu, se totiž pojištění na případné zaplacení škod nevztahuje. Jedná se o jistou výluku, kterou má drtivá většina pojišťoven. Řídíte totiž pod návykovou látkou.

Opilých řidičů přibývá

Je nutno dodat, že opilých řidičů je v České republice čím dál více. Přibývá jich rychlostí blesku, nemůžeme se divit tomu, že roste i počet dopravních nehod. Pokud bychom měli počet dopravních nehod způsobených v opilosti z průměrovat, jedná se o dvanáct nehod denně, které se stanou díky opilým řidičům.

Jenom během loňského roku vzniklo na území České republiky 4251 nehod, bohužel některé se neobešli bez vážných zranění, díky kterým 48 lidí umřelo.