V jakém případě můžete ušetřit na pojistném?

Mnoho lidí je v dnešní době pojištěno, nejčastěji se pojišťujeme na smrt nebo na invalidní důchod. Bohužel tyto pojistky nejsou zrovna nejlevnější pod sluncem, proto je skvělé, že se banky rozhodly ulehčit všem těm, kteří mají takovou pojistku a kteří zároveň žijí zdravým životním stylem. Patříte taky mezi ně? Pokud ano, je načase zažádat o slevy na pojistném.

Samozřejmě je třeba zmínit, že se slevy nevztahují na povinné zdravotní pojištění, které je dáno zákonem, ale vztahuje se jenom na pojistky navíc, které si sjednáme proto, abychom se cítili bezpečně. V případě zdravotních potíží nám pojistky mohou finančně ulevit, což se ocení především v době, kdy víme, že léčba vážného onemocnění bude skutečně nákladná.

Je nutné upozornit i na to, že ne všechny pojišťovny slevy v souvislosti se zdravým životním stylem nabízejí. Mezi pojišťovny, které slevy nabízejí, patří například Allianz Metlife či Pojišťovna České spořitelny.

Co musím udělat proto, abych dostal slevu na pojistném?

Slevy na pojistném jsou pro ty, kteří pečují o své zdraví. Právě u nich je totiž nižší riziko vážného onemocnění, tudíž je zde menší riziko, že pojišťovny budou vyplácet nějaké odškodné. Takových klientů si pojišťovny opravdu váží, proto nabízejí již tolikrát zmiňované slevy na pojistném, které se vztahují na nekuřáky či na lidi, kteří netrpí obezitou.

Pokud budete chtít zažádat o slevu na pojistném jakožto nekuřák, dopředu si zjistěte, jak pojišťovna kuřáka definuje. Například u společnosti Uniqa je nekuřákem ten, kdo nekouří minimálně rok před sjednáním nového pojištění.

Jak velké jsou slevy?

Každá banka nabízí slevy jiné, vždy to však dělá nejméně patnáct procent. Například nejvyšší slevu na pojištění proti smrti či proti závažným onemocněním nabízí společnost Allianz, kde sleva dosahuje až dvaadvaceti procent. Nejmenší slevu poskytuje pojišťovna Maxima, která se sotva dotýká patnácti procent. Informace o pojištění najdete na webových stránkách pojišťoven.