Placení budoucnosti: Budou ještě existovat papírové peníze?

Patříte k lidem moderní doby nebo ještě stále platíte více papírovými peněz než kreditní kartou? Pokud sledujete dění ve světě financí, moc dobře víte, že bezhotovostní placení je stále oblíbenější. Lidé se dokonce naučili platit kartou i objednávky na internetu. Dříve se báli, že zboží přijde ve špatném stavu, ale nyní upřednostňují rychlost před jistotou. A tento risk se jim ve většině případů vyplatí. Otázkou tedy je, když se stává bezhotovostní placení takovým trendem, budou v blízké budoucnost klasické papírové peníze ještě existovat?

Jak jsme zmínili, bezhotovostní placení se stává čím dál oblíbenější. Lidé se nebojí platit kartou předem na internetu, platí bezhotovostně snad v každém obchodě. Díky tomu, že dochází k tak velkému nárůstu bezhotovostního placení, se odborníci shodují na tom, že se v budoucnu přestanou peníze tisknout, ovšem ze světa by zmizet neměly.

Bezhotovostní placení se bude rozšiřovat a rozvíjet

Podle všeho by mělo dojít k rozšíření možností bezhotovostního placení. Například dnes se dá platit pomocí platebních karet a pomocí mobilu, v nedávné době si lidé oblíbili placení pomocí hodinek. Právě tyto způsoby placení se mají neustále rozvíjet, za několik málo let se budeme moct s klasickými peněženkami rozloučit, už je nebudeme muset nosit.

I bezhotovostní placení má své odpůrce

I když se zvyšuje počet těch, kteří bezhotovostní placení upřednostňují, najdou se i odpůrci. Ti si lámou hlavu nad tím, jak se bude dávat spropitné v restauracích, jak si budou vydělávat pouliční umělci nebo jak se budou platit čerstvé potraviny na trzích.

Co se týče spropitného, v současné době se to v mnoha kavárnách a barech dělá tak, že číšník či servírka si k celkové sumě k zaplacení připočte i spropitné, s nímž zákazník souhlasí. V ostatních případech se však neví, jak se to bude dělat. Peníze sice nezmizí z trhu, přesto se nebudou tak moc používat.