Tři tipy, jak investovat málo a mít více

Rozhodli jste se vstoupit do světa investorů a zajímá vás, jak to v tomto světě funguje? Je třeba si nejdříve uvědomit, že svět investic není pro každého. Je třeba si sundat růžové brýle z očí, jen tak můžete vidět jasně a srozumitelně. V případě, že se rozhodnete investovat, musíte investovat do toho, co se opravdu vyplatí. Pokud se z počátku bojíte, volte spíše bezpečnější investice s nízkou rizikovostí. Neočekávejte však, že od bezpečných investic budete mít obrovské zisky. Takto to nefunguje. V praxi to fungujte tak, že čím nebezpečnější či rizikovější bude daná investice, tím většího zisku dosáhnete. 

Jak jsme ale zmínili, pro začátek klidně vstupte do takových investic, které nejsou extrémně nebezpečné. Ostatně třeba si vyberete z tipů, které pro vás máme. Vybrali jsme několik tipů, jak investovat málo a mít více. 

Investujte třeba do komodit 

Do komodit můžete investovat klidně pár stovek nebo tisícikorunu měsíčně. Je to jen na vás. Skupina komodit je velmi rozsáhlá, můžete si zvolit investovat do kakaa, zlata, do niklu nebo třeba do kukuřice či pšenice a kávy. Komodity jsou opravdu velmi rozsáhlou skupinou, neukvapujte se proto při výběru toho, do čeho budete investovat. 

Nejatraktivnější komoditou je rozhodně zlato, kterému sice hodnota neustále kolísá, ale to je u investic něco běžného. Zlato je však investice dlouhodobá, je to třeba mít na paměti. Neočekávejte proto pravidelné příjmy. 

Investujte do realitních fondů 

Dnes velice oblíbená investice je investice do realitních fondů. Tato investice může vynést opravdu velmi slušné zvýhodnění našich peněz. Je na vás, jaký realitní fond si vyberete, návratnost bude dlouhodobá. Výše zisku či množství zhodnocených peněz se odvíjí pokaždé od toho, jak realitní trh u vás vyhraje. Různé fondy, různé zvýhodnění a zisky.