Inspirujte se příběhem Ralpha Laurena, příběhem chudého chlapce

Amerického návrháře Ralpha Laurena můžeme znát díky nestárnoucímu seriálu Přátelé, kde jedna z hlavních postav u něj pracovala. Samozřejmě se neproslavil účinkováním v seriálu, ale proslavil se svou značkou, která patří k nejprestižnějším značkám na světě. Ralph Lauren stojí za vznikem celosvětové známé značky Polo Ralph Lauren, ovšem jeho cesta k tomuto snu nebyla vždy linkovaná a nebyla to procházka růžovým sadem. Právě naopak. Dalo to zabrat, než prorazil do módního průmyslu. 

Málokdo ví, že dnes celosvětově uznávaný návrhář byl prvně jen chudým chlapcem, který se narodil v New Yorku. Jeho příjmení bylo po narození až do jeho šestnácti let Lifshitz, příjmení Lauren si změnil až ve svých šestnácti letech. 

Jeho rodiče byli židovští imigranti, i to se tedy podílelo na tom, že vyrůstali v chudých poměrech. 

Už ve dvanácti letech financoval svůj zvláštní módní styl 

Už od svých dvanácti let je známý svým extravagantním vkusem. V téže roku přijal své první zaměstnání, aby svůj zvláštní módní styl mohl financovat. Ručně si vyráběl kravaty, které posléze nabízel spolužákům. 

I když se setkal často s odrazováním, vždy vědět, že být na tom hůř než ostatní je velký dar, protože je to motor a zároveň motivace do života. Právě z takových lidí se stávají milionáři nebo ne? Nicméně měl s touto svou myšlenkou pravdu. 

Vše začalo u kravat 

V roce 1967 začal Ralph Lauren navrhovat své vlastní kravaty, a tím to ostatně také celé začalo. Nazvaly se Polo a začal je prodávat ve velkých obchodních domech. V téže roce si vzal první půjčku ve výši třiceti tisíc dolarů, které stály za zrodem jeho podnikání. Ze značky kravat se nakonec stala plnohodnotná výrobní linka pro muže. 

Logo společnosti neslo pólo, jelikož se tehdy právě sport pólo pojilo s luxusem a nejvyšší vrstvou společnosti.