Opět je venku žebříček miliardářů. Kdo je na předních příčkách?

Pokud pravidelně čtete časopis Forbes, určitě vám žádný rok neunikne sestavování miliardářů. Každoroční žebříček těch nejbohatších lidí na světě je opět venku, to znamená, že je třeba se přesvědčit o tom, že si Jeff Bezos udržel svou pozici. Každoroční sestavování žebříčku nejbohatších lidí dokáže mnohé lidi i motivovat, o tom není sporu. Podaří se vám příští rok se v žebříčku náhle objevit či zjevit, jako to kdysi udělal právě i Jeff Bezos, nejbohatší muž světa? 

Už druhým rokem za sebou je opravdu Jeff Bezos tím nejbohatším člověkem na planetě. Můžeme ho znát jako zakladatele a také ředitele společnosti Amazon, který se nedávno nechal slyšet, že se bude rozvádět. O rozvodu se ihned začalo mluvit jako o tom nejdražším rozvodu světa, ostatně něco na tom opravdu je. V současné době hodnota jeho majetku je odhadována na 131 miliard dolarů, což je o skoro dvacet miliard více než vloni. 

V těsném závěsu je za ním Bill Gates, jehož jmění je odhadování na 95 a půl miliardy dolarů, třetí místo patří nejznámějšímu investorovi všech dob – Warrenu Buffettovi, jehož jmění je o zhruba deset miliard menší než jmění Gatese. 

Věděli jste, že v žebříčku nejbohatších lidí najdete také Slováky a Čechy? 

Málokdo si toho na první pohled všimne, ale v žebříčku se mimochodem také nachází dva Slováci, a to Ivan Chrenko, zakladatel HB Reavis, a Jaroslav Haščák, spoluzakladatel finanční skupiny Penta. 

V žebříčku nejbohatších lidí světa či jinak řečeno v žebříčku miliardářů se najdou i Češi, a to konkrétně Petr Kellnes, který si se svými patnácti a půl miliardami dolarů drží pořádný náskok před českým premiérem Andrejem Babišem, který má majetek v hodnotě tří a půl miliardy dolarů. 

V žebříčku najdeme také ženy 

I když mají převahu pánové, neznamená to, že ženy nemají v tomto žebříčku své místo. Právě naopak. V žebříčku miliardářů najdeme 252 žen, což je ale bohužel o pětapadesát méně než vloni. Nejbohatší ženou světa se stala miliardářka Wu Yajun z Číny, která se pyšní majetkem v hodnotě skoro devíti a půl miliardy dolarů.