Měď, platina, zlato nebo surová ropa. Jak dnes vypadá trh s investicemi?

Přemýšlíte nad tím, že budete investovat své naspořené úspory? V takovém případě potřebujete vědět, jak to aktuálně na trhu s investicemi vypadá. Trh s investicemi rozhodně není nic, co by bylo stálé, investice a jejich hodnoty neustále kolísají a mění se. Pokud chcete být skvělým investorem, měli byste se začít o trh s investicemi zajímat. Pokud se o něj totiž zajímat nebudete, nikdy v něm neuspějete.  

Aktuálně se řada investorů zaměřuje na několik věcí, a sice dlouhodobě sledují měď, platinu, zlato. také surovou ropu a hodnoty, jaké mají, jak moc jsou výhodné nebo na druhou stranu nevýhodné. O mědi lze říct, že vykazuje vidinu dobrého krátkodobého vývoje, její hodnota šla vzhůru, a to díky Trumpově vládě, která nedávno rozhodla, že obnoví debaty s Čínou a že odloží uvalení cel až na prosinec. Měď v posledních měsících klesala svou hodnotou, a to díky zmiňovanému uvalování cel, podle odborníků by však měla tuto krizi zvládnout a měla by se opět vyvíjet.  

Spíše, než do zlata investujte do platiny 

V minulosti drtivá většina lidí investovala do zlata, jenže v současné době se spíše doporučuje investovat do platiny. Po oznámení o amerických clech se totiž hodnota zlata výrazně snížila, došlo k obrovskému poklesu. I když zlato i v minulosti potkalo takové obrovské snižování, z něhož se později zase otrkalo, odborníci doporučují investovat spíše do platiny. 

Platina je i přes to, že zažívá krušné časy kvůli poklesu globálních tržeb i kvůli poklesu výroby automobilů, výhodnější investicí než zmiňované zlato.  

Jak je to se surovou ropou? 

Jak již bylo zmíněno, mnozí investoři se zaměřují na surovou ropu. Jenže jak to s ní ve skutečnosti je? Poptávka po ropě je stále velká, ovšem ze strany OPEC došlo k omezení dodávek. Ropě tedy roste její cena, mnozí producenti dál nemohou fungovat, pokud nepřijde finanční podpora.