Každodenní návyky, které člověka jenom vyčerpávají

Každý člověk touží být produktivním a efektivním v práci. Zejména pokud má na bedrech vlastní byznys, na který vsadil veškeré své finance. Pokud patříte právě do této skupiny lidí, dejte si pozor na každodenní návyky, které vás spíše vyčerpávají, než vám pomáhají. O čem konkrétně mluvíme a čemu se tedy konkrétně vyvarovat? 

Nepořádek všude kolem 

Abyste byli v práci produktivní, musíte se na danou činnost maximálně soustředit a koncentrovat. Co vám však může překážet, je nepořádek, který panuje všude kolem. Práce v nepořádku, respektive v přeplněním a neuspořádaném prostředí vám spíše krade vaši energii a zvyšuje nepozornost. Máte tendenci soustředit svou energii na všechno ostatní kolem vás, navíc ztrácíte čas neustálým hledáním toho, co zrovna potřebujete.  

Proto než se pustíte do práce, ukliďte si všechno okolo. Vytvořte si pracovní plochu, pusťte si třeba relaxační hudbu a teprve poté se pusťte do plnění jednotlivých položek na vašem to-do listu. 

Až příliš velké hrbení se 

Věděli jste, že na vaší produktivitě má vliv i to, jestli dostatečně dobře sedíte? Naopak hrbení se způsobuje nejen bolesti zad a svalů, ale také se tím zamezuje proudění potřebné energie. Respektive se vynakládá energie na něco zcela jiného, což vede k rychlejšímu pocitu únavy. A přesně tomu se chcete vyhnout, nebo ne? 

Jestliže nedokážete své tělo udržet v přímé pozici, doporučujeme používat různé vymoženosti a vychytávky, které budou nápomocné. Kupříkladu ergonomická židle je jedním z nich, stejně tak speciální polštář nebo ortéza, která koriguje držení těla. 

Až příliš dlouhé čekání mezi jednotlivými jídly 

Možná se snažíte zhubnout, a to je naprosto v pořádku. Špatné je, když se snažíte zhubnout tím, že vlastně nejíte. Dlouhé čekání mezi jídly vede k rychlejší únavě, navíc si tělo začne vytvářet zásoby a kýženého efektu se vlastně nakonec vůbec nedočkáte, tak pozor na to. 

Odborníci se shodují na tom, že odmlka mezi jednotlivými jídly by neměla být delší než pět hodin. Mějte u sebe proto alespoň tyčinku ke svačině, kterou tělo uspokojíte.