Jak při investování neprodělat?

Do investování se nyní řada lidí vrhá doslova po hlavě. A bohužel ruku v ruce s tímto jdou i strachy či obavy, jestli náhodou nedojde k prodělávání. Obávají se zejména ti, kteří se nechali zlákat okolím a kteří si o investicích nezjistili vůbec nic. Zjistit si potřebné informace – to je klíčem k tomu, abyste neprodělali. Prozraďme si však další tipy, jak se tomuto nemilému a možná až černému scénáři vyvarovat. 

Diverzifikujte 

Na co se zaměřujete? Do čeho konkrétního investujete? Je to zlato, kryptoměny nebo se vaše pozornost upnula na akciový trh? Ideální by bylo, kdybyste řekli “ano” na všechno. Ne, opravdu nyní neplatí, že pokud se budete věnovat všemu, nebudete nakonec mít vůbec nic. V tomto případě spíše platí, že diverzifikace je klíčem k úspěchu. A pokud budete diverzifikovat čili své portfolio rozdělíte na několik různých, odlišných investic, je to to nejlepší, co můžete udělat.  

Možností, do čeho konkrétního investovat je celá spousta. Zlato by mělo tvořit alespoň desetinu portfolia, nemovitost taky není od věci.  

Dlouhodobost vítězí 

Ptáte se, jak při investování neprodělat? Jednoduše – zaměřte se spíše na investování dlouhodobého charakteru. Nedívejte se pouze do krátkodobého horizontu, ten vám neslibuje také zisky, z jakých se můžete radovat, pokud vytrváte.  

Pamatujte na jedno – riziko, že bude investice ztrátová se rostoucí délkou investování výrazně snižuje. Proto se nebojte dlouhodobého investování, to přináší to největší ovoce. 

Krátkodobost jako příležitost 

Samozřejmě tím plně neshazujeme krátkodobé investice, to nikoliv. Krátkodobost lze ve světě investování také využít ke svému prospěchu, kupříkladu k levnějšímu nákupu. Berte ji proto jako příležitost, která se už nemusí opakovat.  

Pokud chcete na krátkodobém investování vydělat, nebojte se investovat ve chvíli, kdy se trh nebo konkrétní společnost potýká se ztrátami. Nakupujte ve slevách, to zvyšuje pravděpodobnost rychlejšího zisku.