Je nyní ta správná doba na investování do akcií?

Když se začal světem šířit koronavirus, který dostal název COVID-19, investoři si začali mnout ruce. Každý investor totiž ví, že s příchodem krize se začíná dařit jejich peněžence. Nakoupí se akcie či dluhopisy ve slevě a po otřepání se hodnoty akcií vzrostou do obrovských výšin. Nikdo však z počátku ani netušil, že krize, kterou nový typ onemocnění přinese, bude tak obrovská. I ti nejvíce zkušení investoři byli opravdu překvapení a začali přemýšlet, jestli mají investovat nyní nebo jestli s nákupem akcií mají ještě počkat.  

S investováním do akcií v ČR ještě vyčkejte 

Podle odborníků by se s investováním do akcií v České republice mělo ještě nějakou chvíli počkat. I když by se mohlo zdát, že se Česká republika ze zásahu koronavirem začíná už otřepávat, pravdou je, že to nejhorší nás teprve čeká. Čeká nás obrovská krize, která bude mít daleko horší dopady (bude se zvyšovat nezaměstnanost a řada firem začne krachovat). I proto odborníci radí investorům ještě chvíli vydržet, protože ta pravá krize, respektive ten čas, kdy bude vhodné peníze investovat, teprve přijde.  

To platí především v případě, že se investor rozhodne nakupovat akcie přímo od firem jako takových.  Neplatí to v případě, že chcete nakupovat ETF.  

Krátkodobé investování raději ne 

Stejně tak se odborníci shodují na tom, že krátkodobé investování není v současné době ten nejlepší nápad. Důvodem toho je fakt, že firmy se v blízké době pravděpodobně neotřepou ze škod, které napáchal koronavirus, stejně tak je otázkou, jak dlouho bude krize přetrvávat. Dlouhodobé investování je v tomto případě jediné kloudné řešení, které se nabízí a které by mohlo být výnosné. 

Každý investor by však měl pamatovat na jedno zásadní pravidlo, a sice – investovat do akcií se má při poklesu trhu, kdy jsou akcie ve slevě.