Lekce od Schwarzeneggera, které vás posunou k cíli

Arnold Schwarzenegger patří bezesporu k lidem, kteří by o úspěchu mohli dlouho vyprávět. Pokud se aktuálně nacházíte na mrtvém bodě a hledáte dlouho vytouženou motivaci, pojďte si pročíst lekce, které vyšly z úst samotného Arnolda. Možná vás motivují, možná vás posunou vpřed. Rozhodně však po jejich přečtení nebudete stejným člověkem.  

Neposlouchejte ty, kteří tvrdí, že se to nedá 

Arnold je zastáncem toho názoru, že každý člověk si má věřit. Protože pokud si nebude věřit on sám, nebude mu věřit vůbec nikdo. Mezi námi se však najdou lidé, kteří mohou onu víru značně pocuchat. A právě ty bychom poslouchat neměli. Neměli bychom si k tělu připouštět ty, kteří tvrdí, že se něco nedá. Všechno jde, když je na straně dostatek odhodlání, trpělivosti a touhy vytrvat.  

Slova jako “nemůžete, nesmíte, nedokážete” nejsou ve vašem slovníku. Protože vaše limity zkrátka neexistují. Vy jste samotným palivem a jen vy určujete, kudy se bude vaše cesta proplétat a kudy bude vést. 

Snažte se, a to ze všech sil 

Věřit v sebe a neposlouchat nepřející je sice základní kámen úspěchu, ale člověk se musí snažit ze všech sil. Bez práce nejsou koláče a úspěch nespadne do klína tomu, kdo si “jenom” začne věřit. Víra je jen nápomocný nástroj k tomu, aby se všechno realizovalo a dosáhlo svého šťastného konce.  

Ať už chcete vyhrát nebo se posunout dál jakýmkoli jiným způsobem, musíte na sobě opravdu tvrdě pracovat. Neexistují žádné zkratky. Nezapomeňte, vyšplhat po žebříčku úspěchu nelze tak, že budete mít ruce v kapsách. 

Nezapomínejte na ostatní 

Zároveň ale pamatujte na jedno – nikdy nezapomínejte na ostatní. Zejména pak na ty, kteří kolem vás byli za všech okolností. Být pokorný a vděčný, tím musíte nakonec vždycky zůstat. Štědrost a dobrovolnictví zvedají komunitu, ve které žijeme. A stejného názoru je i samotný Arnold Schwarzenegger.