Jak poznat pochybnou půjčku? 

Abyste mohli investovat, musíte mít po kapsách nějaké ty finance. A pokud peníze chybí, přesto chcete vytěžit maximum z aktuální situace na trhu, která investorům nahrává, jste nuceni si půjčit. Buďte však ve světě plném finančních produktů a ne vždy férových poskytovatelů úvěrů ostražití, aby vás půjčka nakonec nevyšla zbytečně draho. Ostatně stačí, když se budete řídit několika tipy, které vás ochrání před pochybnými úvěry. 

Týdenní splátky, a ještě na ruku 

Při sjednávání půjčky (ať už se jedná o tradiční spotřebitelský úvěr nebo hypotéku) byste měli být na pozoru. Jak už bylo zmíněno, svět je plný pochybných poskytovatelů úvěrů. Zejména pokud se setkáte s poskytovateli, kteří budou vyžadovat týdenní splátky, držte se od nich raději dál. A když se k tomu přidá splácení úvěru na ruku bez jakéhokoli dokladu, to už zavání pořádným průšvihem.  

V současné době je nejlepší hradit splátky prostřednictvím bankovního účtu. Výhodné je to nejen proto, že budete mít doklady o provedených platbách. 

Jen po internetu nebo po telefonu 

Sjednávat půjčku si lze dnes mnoha způsoby. V posledních letech je oblíbená hlavně online půjčka, která je rychlá, jednoduchá, praktičnost sama. Při sjednávání úvěru online se však můžete dostat do bodu, kdy potřebujete pomoct. Chcete se proto obrátit na zaměstnance pobočky, ale ty jsou nedohledatelné. A začne to něčím zavánět. 

Půjčky, které je možné sjednat pouze online nebo po telefonu mohou být pochybné. Samozřejmě některé společnosti na online zřizování sází a staví na tom svůj byznys, ovšem takové firmy by měly být dohledatelné i v obchodním rejstříku. Jestliže informace o společnosti chybí a je zde možnost pouze sjednávání online nebo po telefonu, raději od takových společností dejte ruce pryč.