Činnosti, díky kterým budete úspěšnější 

Uspět v současném světě je jednoduché a také není. Záleží, jak se k vykonávání svých stanovených kroků postavíte. Pakliže se rozhodnete pro prokrastinaci, která s vámi půjde doslova za ručičku, pravděpodobně svých cílů nedosáhnete, ať už budou jakékoli. Daleko lepší je být produktivním a osvojit si činnosti, díky kterým budete o chlup úspěšnější než včera. 

Meditujte 

Meditace – to není jenom sezení v rohu místnosti, kdy sedíte v takzvaném tureckém sedu s rukama na kolenou. Meditovat můžete prakticky v jakékoli poloze, v jaké je vám to příjemné. I obyčejná procházka do přírody o samotě je jistou podobou celkového uklidnění a zklidnění těla. 

Úspěšní lidé se shodují na tom, že meditace je právě jednou z činností, která člověka popožene k úspěchu. Praktikují ji světoví miliardáři, kteří tímto způsobem zapomínají na stres, úzkost, dokonce tímto způsobem posilňují paměť a zlepšují svou soustředěnost. 

Brzké vstávání 

I když člověk není ranním ptáčetem, klíčem k úspěšnému životu je právě disciplinovanost i v podobě brzkého ranního vstávání. Úspěšní lidé nejsou těmi, kteří vyspávají do deseti nebo dvanácti hodin. Naopak – dopřávají si pouze tolik, kolik nezbytně potřebují a svůj den už zahajují kolem šesté, sedmé hodiny ranní.  

Důvodem takto brzkého vstávání je i prostor pro ideální start dne. Snídaně, krátké cvičení nebo protažení, sprcha či četba – den může začít různými způsoby. 

Čtení místo televize 

A tím se pomyslným oslím můstkem dostáváme k další činnosti, které dříve nebo později poděkujete za pořádný úspěch. A je jím čtení. Ne nadarmo se říká, že bohatí lidé mají bohatou knihovnu a nikoliv bohatou televizi. Ve volném čase si totiž čtou, nikoliv sledují nekonečné seriály, které nejsou prakticky po žádné stránce obohacujícími. 

A když už není na čtení nálada, volí se trochu jiná cesta, a to vzdělávací podcasty nebo poslouchání audio knih.