Finanční lekce, které je dobré učit děti od malička 

Není tajemstvím, že pro děti jsou jejich rodiče takovým prvním vzorem, ke kterému vzhlížet. Několik let stále na pozici idola zůstávají, postupně se mohou jejich vyhlídky měnit. Je však pravdou, že nějaké zaryté zvyky, návyky nebo přístupy k životu setrvávají, ať už se jejich idoly mění jakkoliv. A tak je podstatné učit děti tomu, aby k financím přistupovali tak, jak se sluší a patří. A nemyslíme pouze navádět je ke spoření nebo úspornému životu. Spíše sázet na lekce, které učí miliardáři své potomky.  

Nekupujte si věc ihned, ale počkejte nějaký čas 

A sice pravidlo třiceti dnů. Pokud se vám daná věc líbí ještě třicet dnů po první pozitivní emoci, kterou ve vás vzbudila, můžete si ji zakoupit. Díky tomuto „vyčkávacímu procesu” se nestane, že byste utratili peníze za něco, co byste zanedlouho ohodnotili jako nechtěné nebo zbytečné. 

Toto pravidlo je možné vztahovat prakticky na všechno, ať už je vám, kolik chce. Můžete takto přistupovat k trampolíně, ke koupi oblečení nebo třeba děti k nějaké konkrétní hračce, kterou by nejraději měly ve své sbírce. 

Zlato, existuje pasivní příjem 

Informovat dítě o možnosti ukládat si peníze do věcí, které budou peníze zvýhodňovat, je klíčem k finančnímu blahobytu. Čím dříve dítě seznámíte s možností mít takový pasivní příjem, tím rychleji pochopí systém celého fungování a tím pravděpodobněji bude k penězům správně přistupovat prakticky ihned, co dostane své první kapesné. 

Pasivní příjem je jednoduše typem příjmu, při kterém nepracujte pro peníze, ale peníze pracují pro vás. Dostáváte výplatu za práci, kterou vlastně nevykonáváte.  

Peníze nepadají do klína 

Bohužel žijeme ve světě, kdy si právě toto řada dětí opravdu myslí. Jenže štěstí a peníze se získávají pouze tvrdou dřinou. Nic nepadá do klína, stejně tak nestačí jen poznat správnou osobu nebo být ve správný čas na správném místě.  

Ve většině případů platí, že je nutné podstoupit těžké a složité kroky k tomu, abychom štěstí či peněz dosáhli.