Elon Musk: Jisté období svého života jsem pracoval i 120 hodin týdně 

Slavný miliardář nechal nahlédnout do zákulisí svého pracovního života. I v současnosti samozřejmě nezahálí, ale doby, kdy to bylo naprosto neúnosné, již má naštěstí za sebou.  

80 až 90 se dá zvládnout 

Miliardář a majitel společnosti Tesla Elon Musk se řadí mezi nejbohatší a nejslavnější osobnosti naší planety. Jeho úspěch ale samozřejmě nebyl instantní a neudál se přes noc. Nedávno pro portál Recode uvedl, že v jednu dobu svého života pracoval 80 až devadesát hodin týdně. Tuto hladinu ještě považuje za zvládnutelnou a udržitelnou. Pokud se ale stane, že budeme pracovat více, naše utrpení dramaticky vzroste. Bolest tak může narůstat i exponenciálně.  

120 hodin týdně jako neskutečný extrém 

V rozhovoru také uvedl, že byly časy, kdy několik týdnů v kuse spal jen několik hodin a pracoval 7 dní v týdnu. Celkem pracoval 120 hodin týdně. Tento počin ale následně označil za extrém. Vždyť týden má pouze 168 hodin, z nichž většinu věnoval práci. Podle svých slov se tak dělo v době, kdy začínal vyrábět elektromobil Model 3.  

Nejhorší nápad v kariéře 

Miliardář následně uvedl, že toto extrémní vytížení nebylo dobré, a že během něj jistě zničil mnoho neuronů. Během takového období podle svých slov za jeden rok zestárnul o pět let. „Upřímně, byl to nejhorší rok celé mojí kariéry,“ přiznal v rozhovoru Elon Musk a dodal, že vyčerpání bylo extrémní. Dokonce mu v té době přišel dopis od zakladatelky společnosti Thrive Global, ve které psala, že by měl více spát. Zdůvodnila to tím, že vytížení mu nedovoluje využít jeho jedinečné schopnosti a jen je ničí. 

Elon Musk je v současné době považován za nejbohatšího muže na planetě. Stojí za vznikem automobilky Tesla, vlastní kosmickou společnost SpaceX, v minulosti byl jedním z vlastníků internetového platebního systému PayPal. Jeho majetek převyšuje 200 miliard dolarů.