Nízkoenergetické a pasivní domy jsou jasnou volbou. Proč je upřednostňovat?

Uvažujete nad tím, že si postavíte vlastní dům? Nebaví vás platit neustále se zvyšující nájem za byt, který ani není váš? Našli jste si krásný kus pozemku, na němž by se nový dům úplně fantasticky vyjímal? Pokud ano, pravděpodobně uvažujete nad tím, pro jakou stavbu se rozhodnout. Jestli zvolit dřevostavbu, klasickou zděnou stavbu nebo jestli se rozhodnout pro nízkoenergetický dům od společnosti ORCAN GROUP s.r.o. či jestli upřednostnit pasivní dům. My jsme pro poslední dvě možnosti. 

Pokud chcete být se svým domovem spokojení i za několik dlouhých let, měli byste investovat do nízkoenergetických domů nebo případně do pasivních domků. To jsou skvělé, a hlavně úsporné možnosti, které v budoucnu nepotrápí vaši peněženku a v nichž se vám bude spokojeně žít. 

Proč upřednostnit nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy jsou v současné době opravdu oblíbené, a to především díky tomu, že v nich můžete ušetřit náklady spojené s vytápěním. Nízkoenergetické domy jsou domy, které se vyznačují opravdu velice nízkou potřebou energie na vytápění, a tak v tomto případě vaše peněženka nezapláče. 

Kromě jiného jsou nízkoenergetické domy cenově dostupné, kromě toho jsou jen minimálně závislé na růstu cen energií. 

Proč upřednostnit pasivní domy

Pasivní domy jsou domy, které se pyšní vysokým komfortem bydlení. Jedná se o opravdu krásné příbytky, kde dochází ke snížení tepelných ztrát díky perfektní izolaci. V porovnání s běžnými novostavbami můžete ušetřit až devadesát procent nákladů na vytápění, což je ostatně hlavní výhoda pasivních domků. 

K dalším výhodám těchto staveb patří také rozumná cena, která je v mnoha případech nižší než za klasické novostavby. Také se v tomto případě můžete těšit na regulaci vytápění, jež využívá tepelné zisky. Pasivní domy se rovnají také pohodlí, ve společné domácnosti s vámi bude žít i čerstvý vzduch.