Jak pomáhají notifikace obcím? 

V současné době jsou notifikace jeden z nejefektivnějších marketingových nástrojů. Využívají je ale nejen majitelé e-shopů, restaurací a firem, ale také obecní samosprávy. Jak mohou pomoci? 

Informace nad zlato

Notifikace vám pomohou informovat obyvatele o aktuálním dění v reálném čase. I když zrovna nejsou na vaší webové stránce, vaše oznámení se jim zobrazí. Mobilní notifikace tak mohou pomáhat informovat občany například v krizových situacích, kdy se hraje o čas. Notifikace se postarají o informování vašich občanů například o hrozících povodních. Můžete zasílat informace také v případě zhoršené smogové situace. Lidé se tak dozví o tom, jak se v dané situaci správně zachovat. 

Život v obci

Nejsou to ale jen krizové situace, kdy se mobilní notifikace dostávají ke slovu. Díky této platformě se můžete pokusit o větší návštěvnost pořádaných kulturních a sportovních akcí. Nabízet občanům tak můžete i příjemné informace spojené s konáním některé z oblíbených událostí ve vaší obci. Notifikace tak usnadňují vašim občanům vyhledávání informací. Nemusí si hlídat pravidelné návštěvy stránek vaší obce, aby zjistili potřebné údaje, které je zajímají.

Oboustranně výhodné

Používání notifikací je tak výhodné pro obě strany. Vašim občanům přinese potřebné informace, aniž by je museli vyhledávat. A vám? Větší návštěvnost vámi pořádaných akcí. Větší informovanost veřejnosti a s tím spojené menší potíže s následným vyřizováním požadavků ze strany občanů. Tímto způsobem můžete mimo jiné komunikovat i zákonné povinnosti. Lidé tak budou mít přehled a život v obci bude spokojenější. 

Notifikace nejprve občan odsouhlasí. Poté se mu již budou zobrazovat pokaždé, když se rozhodnete něco zaslat. Notifikace se na přístroji zobrazují ihned, o dané události se tak lidé dozví v reálném čase. Není přitom nutné, aby své informace vyhledávali na vašem webu. Vše jim pohodlně přijde přímo na jejich přístroj.