Jaké investiční možnosti se letos jeví jako nejvýnosnější? 

I když mnozí investoři začínají panikařit, jelikož prakticky všechno jde šíleně dolů, ti zkušení si mnou ruce a investují, co jen jim hrdlo ráčí. Pokud patříte do druhé skupiny, možná se aktuálně díváte po ideálních investicích, které by stály za to. Co se jeví jako nejvýnosnější alternativa v tomto roce a do čeho „nasypat” své stávající úspory?  

Metaverzum 

I když je pravdou, že nad společností Facebook, respektive Meta, visí nyní mnoho otazníků a i když je tato společnost uvedená v našem seznamu předmětem diskuzí, letošní rok pravděpodobně bude náležet netaverzu. Odborníci metaverzum považují za nejefektivnější investiční příležitost. Nemyslí tím však jen společnost Meta, ale obecně celý tento koncept světa IT technologií. Skutečně se věří v jeho budoucnost a odborníkům se jeví víc jak zajímavý.  

Přece jenom se v metaverzu mají propojit jak fyzické, tak virtuální a rozšířené reality, které mají nabízet sociální i ekonomické interakce v kyber prostoru. No, nejeví se to zajímavé i vám? 

Psychedelické akcie 

Takzvané psychedelické akcie jsou také středem pozornosti odborníků. Jsou toho názoru, že právě psychedelika určená k léčbě duševních poruch budou hitem letošního roku v investičním světě. Důvodem označení této investice je především zvýšená poptávka v posledních měsících po metodách léčby duševních onemocnění.  

Pokud se rozhodnete investovat do tohoto investičního odvětví, pravděpodobně se budete radovat velmi brzy skvělého zhodnocení. Ostatně na mysli bude klesat stále více lidí, přece jenom jsme v probíhající ekonomické krizi. 

Lithium a baterie 

Zlato a stříbro – to letos nebude podle odborníků úplně atraktivní. Do popředí se naopak dostane Lithium, které je kovem běžně se používajícím k výrobě baterií. Pokud jste ekologicky smýšlejícím investorem, tato investice je pro vás víc než atraktivní.  

A samozřejmě nesmíme opomenout v souvislosti s Lithiem také baterie například do elektromobilů, o které je nyní velký zájem a velká poptávka. I sem se podle odborníků hodí vložit své peníze.