Google předčil očekávání. Pomáhá s léčbou očních chorob

Google máme vrytý pod kůži jako internetový vyhledávač. Ovšem je to firma jako každá druhá. V současné době se touží rozšířit a působit i v trochu jiné sféře než doposud. Konkrétně se chce zajímat o umělou inteligenci. Nyní má v plánu vytvořit umělou inteligenci, která by pomohla s léčbou očních chorob. Tímto krokem se opět potvrzuje, že umělá inteligence se stává součástí našich životů, ať to chceme nebo nechceme.

Je až neuvěřitelné, jak umělou inteligenci využívá zejména zdravotnictví. Nemůžeme se tomu však divit, vždyť umělá inteligence je velmi přesná, tudíž se pacientům dokáže zajistit kvalitnější péče. Jelikož se umělé inteligenci přikládá velká váha, Google se rozhodl pomocí svého startupu, který pod něj spadá, vytvořit umělou inteligenci, která by měla schopnost diagnostikovat oční choroby, a to konkrétně na základě čtení z 3D skenů. Následně by také dokázala určit správnou léčbu, která oční chorobu rychle vyléčí.

Proč se Google rozhodl jít touto cestou?

Otázkou je, proč se Google najednou snaží jít i touto cestou. Chce se dostat do podvědomí i ve farmacii a lékařství? Odpověď je však krapet jiná. Jde tu především o to, že umělá inteligence začíná mít v lékařství velice slibné výsledky. Zejména oči jsou její favoritem a s obrovskou přesností určuje onemocnění očí. Nová technologie, do které Google investoval, by mohla být ještě přesnější, tudíž by se diagnostika očí určovala vždy správně, nikoli chybně, jak se to někdy stane.

Je důležité i uvědomit, že oči máme jenom jedny. Pokud bychom byli slepí, Google bychom rozhodně nepoužívali.

Umělá inteligence se rozvíjí zejména v posledních letech

Ještě před dvěma lety by nikdo neřekl, že se umělá inteligence bude využívat v lékařství. I když jak se ukázalo, že už v roce 2016 umělá inteligence dokáže porazit člověka v deskové hře, bylo jasné, že se během dalších let velmi rozvine. A stalo se. Zanedlouho se už člověk potřebovat nebude.