Do čeho letos neinvestovat?

Přemýšlíte nad tím, do čeho budete letos investovat? Láká vás svět investic, ale nechcete v tomto světě prodělat? Obecně platí jedno pravidlo, a sice čím bezpečnější investice bude, tím nižší bude zvýhodnění, které vás případně čeká. To samé platí i naopak, tedy čím nebezpečnější investice bude, tím je pravděpodobné, že zisky budou abnormálně vysoké. Samozřejmě je svět obchodu a investovat velmi nestálý, proto je nutné mít na paměti i fakt, že můžete prodělat. To zkrátka k světu obchodu a investic patří. Ostatně máme pro vás tipy, do čeho rozhodně neinvestovat, což se může hodit nejen začátečníkům.  

Ať už jste začátečníci v oboru nebo naopak jste zkušení investoři, stejně se díváte po tom, co je výhodné a co naopak výhodné není. V případě, že chcete investovat do něčeho, co se vám vyplatí či co je spojeno s vysokými zisky, neinvestujte do níže uvedených investic. Ty jsou totiž odborníky označeny za méně atraktivní. Raději tedy hledejte dál.  

Do čeho se letos nevyplatí investovat? 

Každým rokem se odborníci spojí a vyberou investice, do kterých se vyplatí a nevyplatí investovat. Ani letos tomu není jinak, i letos odborníci vybrali investice, které pro letošek nejsou atraktivní a které byste raději měli nechat být. Pojďme se na ně podívat.  

K méně atraktivním investicím patří například firemní dluhopisy v Evropě, které jsou s vysokým ratingem, tudíž jsou velmi spekulativní. Stejně tak jsou spekulativní i dluhopisy USA, do nichž odborníci radí, abyste raději taktéž neinvestovali.  

Jakým investicím se vyhnout obloukem? 

Zatímco atraktivní jsou komoditní trhy, neatraktivní jsou trhy akciové, které rostly velmi dlouho, tudíž je zde velké riziko, že klesnou. Co je však podceňovanou investicí, jsou kryptoměny – ty sice mají za sebou hrozný rok, ale možná chytnou druhý dech. Pokud si však myslíte, že to byla jen bublina, která splaskla, raději do nich neinvestujte.