Equa bank spouští Google Pay. Dalším krokem je Apple Pay

Platit kartou přes internet už dnes není věc, které se lidé bojí. Sice se stále najdou ti, kteří upřednostňují platbu na dobírku, ale těchto lidí je stále méně a méně. Platba kartou online je daleko rychlejší a pohodlnější, navíc vede ke zrychlení vyřízení objednávky, a to se vždycky hodí, nemyslíte? V současné době, kdy lidé chtějí mít zboží hned, je dobře, že drtivá většina společností umožňuje platbu kartou online. Equa bank se dokonce zařadila ke společnostem, které umožňují platbu pomocí Google Pay. Uživatelé Apple Pay však budou také nadšení, jelikož k tomuto kroku dojde zanedlouho.  

Pokud do bank chodíte doslova jako do krámu, tak víte, že se právě v těchto institucích už nějaký ten pátek probíhá jedno téma, a sice placení mobilním telefonem. Lidé si začínají na platbu telefonem zvykat, je to praktičtější, navíc u sebe nemusíme mít neustále peněženku. Mobilní telefon máme u sebe většinou dokonce častěji než peněženku, a tak je dobře, že banky přemýšlí nad touto platební metodou.  

Jednou z prvních bank, které se rozhodly k tomuto kroku, je známá Equa bank, kterou znáte díky neustále běžícím televizním reklamám. Ta se nyní rozhodla pro platbu prostřednictvím Google Pay.  

Jedná se o pátou banku podporující platby v mobilech s Androidem 

I když se původně očekávalo, že první bankou podporující platby v mobilních telefonech s Androidech bude Fio banka, nakonec ji Equa bank přeběhla a stala se tak pátou společností podporující uvedenou platební metodu. Před zmiňovanou bankou už je jen J&T banka, Moneta, mBank a také Komerční banka.  

Jak se platí prostřednictvím Google Pay? 

Pokud jste v minulosti neplatili ještě prostřednictvím Google Pay, možná se ptáte, jak na to. Platby do pětistovky lze platit i bez odemknutého telefonu, platby nad pět set korun už musí být provedeny s odemknutým telefonem. Odemknutí telefonu je jiná forma zadání PIN kódu, pokud bychom to měli říct ještě srozumitelněji.