O čem je svět podnikání podle Tonyho Robbinse

Do světa podnikání se v dnešní době žene kdekdo. Není se čemu divit, je to možnost, jak žít život podle vašich představ. Pokud vás práce, kterou děláte, nebaví, měli byste začít podnikat, protože právě tak můžete zbohatnout podle svých vlastních představ. Pokud nevíte, jak se ve světě podnikání orientovat, nebo nevíte, jak to v něm chodí, můžete si, než začnete, přečíst mnoho tištěných knížek, které vás navedou, které vám prozradí, o čem svět podnikání vlastně je. Dneska je řada z těchto knih napsána těmi úspěšnými podnikateli, od kterých se můžete učit. Radí vám, na co si dát pozor či čemu byste měli věnovat pozornost. A co radí tony Robbins?

Tonyho Robbinse můžete znát jako vítěze soutěže „Build Bigger Business“. Jedná se o člověka, který stojí v čele mnoha zajímavých online prodejců. Tento člověk moc dobře ví, že online projekty mají v dnešní internetové době velký potenciál, nebojí se toho a je schopný se neustále posouvat vpřed.

Právě tento muž se rozhodl, že vypustí ven svůj názor o podnikání.

O čem podle něj podnikání je?

Podle Tonyho Robbinse je úspěch stvořen takto: 20 procent je zručnost, zbylých 80 procent jenom o psychologii, kterou v sobě máme, kterou vedeme. Podnikání je totiž nejdůležitější rozjet ve svém nitru. Pokud si vy sami uvědomíte, že chcete rozjet byznys, uvnitř sebe si nejdříve ujasníte, jaký by to byznys měl být, uvnitř vás se dějí různé boje, kdy se pere jedna dobrá myšlenka s druhou.

Základem podnikání je nejen zručnost, ale taky právě psychologie – tedy to, jak se k tomu reálnému podnikání postavíte.

Učil se od těch nejlepších

Robbins ze všeho nejdříve vybudoval sebe, protože moc dobře ví, že bez vnitřně stabilního člověka, který ví, co chce, nemůže vyrůst velký byznys. Rozhodl se tedy učit od těch nejlepších. Pracoval například s miliardáři, jako je Paul Tudor Jones nebo mediální magnátka Oprah Winfrey. Právě od nich zjistil, že bez ohledu na to, jaké máte zkušenosti, vaše myšlení je mnohem důležitější.