Je čas vytěžit ze stavebka co nejvíce to jde

Česká republika se aktuálně pyšní stále klesající nezaměstnaností. Díky klesající nezaměstnanosti a díky tomu, že firmy nemají na volné pracovní pozice koho dosadit, se firmy rozhodly zvyšovat čísla na výplatní pásce – skutečně přidávají! Právě proto bychom měli více šetřit, když už teda máme z čeho, ovšem to se bohužel neděje. Dokonce více utrácíme, když víme, že co měsíc dostáváme více a více. Na spoření bychom ale neměli zapomínat, protože je tu pro nás ve chvílích, kdy přijdeme o všechno. Pokud využíváte takzvaného stavebního spoření, v tomto případě byste z něj měli vytěžit maximum.

Lidé v dnešní době využívají mnoho zajímavých spoření, k nimž stavební spoření patří. Je to dokonce nejoblíbenější spořicí produkt na trhu – ani o penzijní pojištění už není takový zájem, jako právě o stavební spoření. Nicméně jelikož je konec roku, bylo by nejlepší, kdybyste si ověřili, jestli jste získali od vaší stavební spořitelny maximální podporu.

Stavební spoření je skvělé v tom, že nabízí lidem zajímavý a velice atraktivní příspěvek. Ten by se měl projevit na účtu právě na konci roku, proto nyní je nejvyšší čas, abyste ze své spořitelny co nejvíce vytěžili.

Kdy nám na účtu přistane podpora?

Jestliže toužíte po podpoře, které nabízí stavební spoření, měli byste za rok naspořit zhruba dvaceti tisíc korun. Nezáleží však na tom, jestli tuto částku naspoříte tak, že budete na spoření posílat peníze co měsíc nebo že vložíte tuto částku jednorázově.

Jaká je výše podpory?

Pokud během roku naspoříte minimálně dvacet tisíc korun, na konci roku by vám měla přijít stavební podpora, která činí dva tisíce korun, což je deset procent z ukládané částky. Než tedy konec roku skončí, zkontrolujte si, jestli jste skutečně požadované minimum naspořili.

Pokud zjistíte, že vám k tomuto dvoutisícovému bonusu chybí třeba jen pětistovka, můžete ji rychle poslat. Důležité je vždy datum připsání peněz na účet – vyplatí se vám proto poslat je pomocí nějaké platební online brány. Složenkou to totiž trvá zhruba pět pracovních dnů.