Do čeho se letos vyplatí investovat?

Do světa investování se v poslední době žene kdekdo. Je to pochopitelné, vždyť je to možnost, jak lehce zvýhodníme své peníze. Samozřejmě je to poměrně nebezpečný svět, do kterého by se nikdo neměl vrhat po hlavě, pokud o něm něco neví. Ve světě investování platí, že čím nebezpečnější investice bude, čím větší bude riziko ztráty našich investovaných peněz, tím větší jsou i zisky. Zde zkrátka platí přísloví „risk je zisk“. Vloni bylo investování velice populární a na své popularitě by nemělo ubírat ani nyní. Otázkou však je, do čeho se letos investovat vyplatí.

Vloni se doporučovalo investovat hlavně do platiny, protože po dlouhých letech cena platiny opět klesla. Vloni by se dalo říct, že platina byla dokonce levnější než zlato, což je něco, co se děje jednou za sto let.

Nicméně letos se vyplatí investovat do něčeho jiného – pojďme si říct, do čeho se investovat vyplatí, protože přece jenom je dobré vědět, do čeho se vyplatí vkládat své naspořené peníze.

Kryptoměna

Určitě jste vloni zaregistrovali takzvanou kryptoměnu. Jedná se o těžení virtuální měny, kterou lehce proměníte na skutečné peníze. Kryptoměny jsou dneska skutečně diskutované téma a tak to bude i po celý tento rok. Ve světě investic jsou kryptoměny skvělou možností, jak přijít k penězům. K nejznámějším druhům kryptoměny se řadí bitcoiny, ale nevyplatí se investovat jenom do nich.

Zlato

Zlato je skvělou investicí. Pokud nevíte, kam své peníze uložit, uložte je do zlata. Jedná se o komoditu, která není jako každá jiná – tato komodita se dál nespotřebovává ani se nijak neopotřebovává. Není to jako ropa, které postupně ubývá. Je to kov, který tu stále je a bude v takové podobě, v jaké ho zakoupíte. Tento rozdíl je třeba si uvědomovat.

Letos je zlato opět výhodnější než platina, proto místo platiny investujte skutečně raději do tohoto kovu.