Grafické karty se vykupují, a to dělá problémy

Jednou za čas se světu ukáže fenomén, který naprosto změní naše životy. Například nedávno se světu ukázal fenomén v podobě takzvaných kryptoměn. Toto těžení virtuální měny se stalo tak žhavým tématem, že by byla škoda a možná i ostuda, kdybychom se tímto tématem nezabývali. Je to skutečně fenomén, do kterého se po hlavě vrhá velká většina z nás. Dokonce i ti, kteří kryptoměnám vůbec nerozumí. Bohužel právě ti se nejvíce spálí. Nicméně pokud kryptoměnám rozumíte, určitě se nebráníte velké investici do výkonného počítače, bez kterého byste se do světa kryptoměn ani nepodívali. Lidé se v současné době zaměřují hlavně na dvě značky grafických karet, které začali vykupovat ve velkém.

Mezi největší značky grafických karet patří značka NVIDIA a AMD. Tyto dvě značky však nyní čelí velkým problémům, které jim dělají vrásky na čele. Těžaři se totiž doslova zbláznili a začínají ve velkém vykupovat grafické karty těchto dvou značek.

Nemůžeme se tomu divit, tyto dvě značky mají v nabídce nejvýkonnější grafické karty, které jsou pro kryptoměny jako stvořené. Díky rapidně velké koupi těchto karet však dochází k ubývání karet na trhu – snižují se zásoby, zvyšují se ceny.

Problém se týká amerických retailerů

Problémy zaznamenali hlavně američtí retaileři, kteří nemají, co by prodávali. Na sociálních sítích začínají kolovat různé fotografie, které poukazují na naprosto vykoupené police a regály. Vyprodáno už má od poloviny prosince hlavně americký řetězec Best Buy nebo Central Computers. Tyto dvě firmy hlásí nulové zásoby hlavně nejkvalitnějších karet, kterými jsou karty GTX 1080 a Radeon Vega 56 a 54.

Ani Česko na tom není nejlíp

Tento fenomén kryptoměn se dostal i do České republiky a i zde lidé začali vykupovat grafické karty ve velkém. Zájem o grafické karty roste hlavně na českých e-shopech Alza.cz a CZC.cz.